Andy Murray je lani izpolnil največji cilj v karieri. Postal je prvi zmagovalec Wimbledona po Fredu Perryju leta 1936. Branjenje naslova je začel zanesljivo, čeprav je priznal, da je bil večer pred 1. krogom precej nervozen. Foto: Reuters
Novak Đoković
Novak Đoković je oddal le pet iger, v drugem krogu pa ga čaka precej težje delo. Čeh Radek Štepanek je zelo dober na travnati podlagi. Foto: EPA
Grigor Dimitrov
Grigor Dimitrov, ki je dobil turnir v Queen'su, je v sijajni formi na travnati podlagi. Foto: EPA
Venus Williams
Petkratna zmagovalka Wimbledona Venus Williams je daleč od stare slave. Proti Marii Teresi Torro Flor je oddala drugi niz. Foto: EPA
Jo Wilfried Tsonga
Jo Wilfried Tsonga je tik pred zmago nad Jürgenom Melzerjem. Francoza je prehitel dež, v torek bo pri izidu 5:4 v odločilnem nizu serviral za zmago. Foto: EPA
Yanina Wickmayer
Yanina Wickmayer je malce presenetljivo zanesljivo izločila Samantho Stosur. Foto: EPA

Rola je premagal Pabla Andujarja s 6:3, 6:1 in 6:4, Hercogova pa Argentinko Paulo Ormaechea s 6:4 in 6:4. Južnoafričan Kevin Anderson je Bedeneta izločil s 6:3, 7:5 in 6:2. V ponedeljek je načrtovanih 64 obračunov, odigrani bodo dvoboji v zgornji polovici žreba pri moških in v spodnji polovici pri dekletih.
Blaž "odRolal" skozi drugi niz
Rola je oddal osem iger, le dve na svoj servis. V prvem nizu mu je brejk uspel v 6. igri, v drugem nizu, v katerem je nasprotniku vzel čisto vse začetne udarce, je bil še prepričljivejši (6:1). Tretji niz je dobil s 6:4 in dvoboj sklenil v uri in 39 minutah.

V drugem krogu Rola proti Murrayju
V sredo se bo Rola pomeril z branilcem naslova Andyjem Murrayjem. Vstopnice za osrednje igrišče so bile tokrat še posebej iskane, saj so lani Britanci po 77-letni suši na "sveti travi" le dočakali svojega zmagovalca. Škot Murray je uvodni dvoboj odigral z Belgijcem Davidom Goffinom in zmagal s 6:1, 6:4 in 7:5. Murrayja prvič na turnirjih za grand slam vodi nova trenerka Amelie Mauresmo.

Hercogovi kar 11 priložnosti za brejk
Polona Hercog si je na igrišču številka sedem že v prvi igri priigrala priložnost za brejk, a je ni izkoristila. To ji je vendarle uspelo v 5. igri, ko je najprej povedla s 3:2, nato še s 4:2. Mariborčanka si je v dvoboju sicer priigrala kar 11 priložnosti za brejk, izkoristila je zgolj tri (Ormaechea je izkoristila eno in edino). Zmago si je tlakovala z odlično igro z osnovne črte, nanizala je 23 winnerjev. Razmerje v osvojenih točkah je bilo 70:62.

Priložnosti za brejk3/111/1

"Zelo sem vesela te zmage. Po Hertogenboschu sem imela dovolj časa za trening in prilagajanje na travo, tako da je danes vse skupaj delovalo že mnogo bolje. Z dobrim servisom sem si odpirala priložnosti za napade s forhendom, kar je bil ključ do zmage. Na travi je treba vsako točko odigrati maksimalno natančno in predvsem agresivno. Ni ravno lahka naloga, a danes mi je uspela. Tako raven igre bom skušala obdržati tudi v drugem krogu,"
je po zmagi dejala Hercogova.
Bedene za preboj v 1. krog zaslužil 27 tisoč funtov
Rola in Hercogova sta bila sicer med 128 udeležencev uvrščena neposredno, Bedene pa se je v glavni del turnirja uvrstil kot srečni poraženec kvalifikacij. Kevin Anderson je bil pričakovano previsoka ovira. S 23 asi in 48 "winnerji" je 20. nosilec delo opravil v uri in 48 minutah. Bedene si je priigral osem priložnosti za brejk, vendar niti ene ni izkoristil. Za tolažbo mu ostane denarna nagrada 27.000 funtov, ki jo dobi vsak poraženec 1. kroga.