"Češka Američanka" ima v svoji zbirki na najpomembnejšem turnirju na svetu rekordnih devet (posameznih) zmag v odprti dobi tenisa, kar je rekord. Skupaj ima v vseh konkurencah kar 20 zmag, vse posamezne pa je osvojila kot prva ali druga nosilka. Doma je bila na vseh podlagah, saj ima kar 18 zmag na turnirjih za grand slam.
Letos Venus še brez nastopa v finalu
A z letošnjo zmago se je starejša od sester Williams zapisala med največje igralke v zgodovini Wimbledona. Letos je, denimo, pred turnirjem v Londonu zaigrala v enem samem polfinalu (v Bangaloreju je izgubila ravno proti Sereni Williams), razmerje zmag in porazov je imela vsega 14-7, na koncu pa vseeno dvignila pokal Rosewater Dish.
Zadnja leta njene zmage vse bolj redke
Ob prvih zmagah leta 2000 in 2001 je bila v izjemni formi in končno slavje ni bilo nobeno presenečenje. Leta 2003 je v finalu Wimbledona še drugič izgubila proti sestri, nato je njena kariera vidno padla, saj je v naslednjih petih letih osvojila "le" še osem turnirjev, predtem pa je v istem obdobju nanizala kar 29 turnirskih zmag. A vedno se je najbolj motivirala ravno na sveti travi. Leta 2005 je slavila kot 14., lani pa kot 23. nosilka.
Govorice o dogovoru prazna natolcevanja
Po tretjem sestrskem finalu v Wimbledonu so nekateri menili, da je bil izid dvoboja dogovorjen, kar je svojevrstna žalitev dveh igralk, ki sodita v cvet najboljših v zgodovini tega športa. Izjemno močni servisi (Venus je med tekmo z začetnim udarcem 208 km/h postavila tudi ženski rekord po hitrosti na tem turnirju), močni in nepopustljivi udarci (nekajkrat brez pomisleka v telo nasprotnice) in neopravičila ob žogicah, ki so se od vrha mreže odbile na nasprotno stran (opravičilo je nenapisano pravilo), kažejo na vrhunsko motivacijo in lakoto po zmagi na sveti travi.
Odločala psihična pripravljenost
Med sestrama je bilo le malo razlike, tokrat je odločala psihična pripravljenost. Serena si je priborila kar 13 žogic za odvzem servisa, izkoristila pa je le dve. Venus (njen izkoristek je bil 4/7) je bila izjemno mirna, Serena se je jezila ob vsaki napaki, svoje pa je dodal nepredviden "faktor veter", ki je s svojimi sunki ob živce spravljal ravno Sereno.
Nepričakovane četrtfinalistke
Prvič v odprti dobi tenisa se na enem od štirih turnirjev za grand slam nobeni izmed prvih štirih nosilk ni uspelo prebiti niti v četrtfinale. Med največje presenečenje sodi 25-letna Dži Dženg, ki je prva Kitajka, ki se je uvrstila v polfinale turnirjev za grand slam. V 3. krogu je šokirala Ano Ivanović in s tem postala prva Kitajka, ki je na kolena spravila katero koli številko ena svetovnega tenisa. 133. igralka na lestvici WTA je pri tem pokazala tudi dobrodelnost, saj je ves izkupiček namenila za žrtve potresa, ki je pred tedni prizadel njeno domovino.
Ai Sugijama zamenjala Wayna Ferreira
Omeniti velja še Ai Sugijamo, ki je 57. zapored nastopila na turnirjih za grand slam in s tem postavila absolutni rekord tako v moški kot ženski konkurenci. V "zgodovino" je s tem pospravila Wayna Ferreira. Japonka je hitro končala nastope v dvojicah, kjer je skupaj s Katarino Srebotnik izpadla v 2. krogu.
Srebotnikova izpadla po maratonu
Najboljša slovenska igralka je po dveh letih spet izpadla v 1. krogu na enem izmed turnirjev velike četverice. Njen maratonski dvoboj z Julio Görges je trajal kar 3 ure in 40 minut, s čimer je postal drugi (ženski) najdaljši dvoboj v zgodovini Wimbledona. Srebotnikova je bila dobro pripravljena, a jo je zmotila manjša poškodba hrbta. Boljše je nastopila v mešanih parih, saj bo danes z Mikom Bryanom naskakovala prvo člansko zmago v Wimbledonu.
Slavko Jerič
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje