V skladu s poročilom o ključnih kazalnikih Azijske razvojne banke (ADB) s sedežem v Manili je lani v azijsko-pacifiški regiji v skrajni revščini živelo približno 155 milijonov ljudi, kar znaša skoraj štiri odstotke prebivalstva te regije.
Število tistih, ki živijo v skrajni revščini oziroma z manj kot 2,15 dolarja na dan, je bilo tako v omenjeni regiji po ocenah ADB-ja za 67,8 milijona višje, kot bi bilo brez pandemije in naraščajoče inflacije.
"Azijsko-pacifiška regija sicer zlagoma okreva po pandemiji, vendar vse hujša kriza in rast življenjskih stroškov ogrožata napredek pri odpravljanju revščine," je dejal glavni ekonomist ADB-ja Albert Park.
"S krepitvijo mrež socialne varnosti za revne in spodbujanjem naložb ter inovacij, ki ustvarjajo priložnosti za rast in zaposlovanje, se lahko države v regiji vrnejo na pravo pot," je dodal.
Inflacija je v zadnjem letu zaradi motenj na trgih hrane in energije dosegla rekordno raven v večini držav po svetu, ne le v Aziji.
Poročilo ADB-ja navaja, da so zaradi tega najbolj prizadeti revni ljudje, saj morajo za osnovne življenjske potrebščine, kot sta hrana in gorivo, porabiti več, zaradi česar niso mogli varčevati, plačevati za zdravstveno oskrbo in vlagati v izobraževanje.
ADB poudarja tudi, da so bile morda nesorazmerno prizadete ženske, saj večinoma zaslužijo manj kot moški, hkrati pa pogosteje opravljajo neplačana dela.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje