Nato je porabil več kot 50 milijonov evrov za zračno oporišče Kucova, da bi okrepil svojo prisotnost v regiji. Zračni prostor Albanije, ki na jugu meji na Grčijo, na severu pa na Črno goro, varujeta Italija in Grčija.
"To je oporišče, ki bo dodalo dodaten element varnosti za Zahodni Balkan, za katerega vsi vemo, da je regija, ki jo ogrožajo neoimperialistične ambicije Rusije," je povedal Rama ob slavnostnem odprtju oporišča. Posebej za odprtje sta v albanskem oporišču pristali dve bojni letali iz Natovega oporišča Aviano v Italiji.
Zračno oporišče stoji v mestecu Kucova, svoj čas znanem kot "Stalinovo mesto", ko so bila tam sovjetska in kitajska bojna letala MIG, nameščena v pripravljenosti na vojno z Zahodom, ki je nazadnje ni nikdar bilo.
Najverjetnejše tarče takrat so bile Avstrija, Nemčija, Italija in Danska, je povedal Rama. "Danes živimo v drugačnih časih in, k sreči, je Albanija na drugi strani," je še dodal premier.
Albanija se z Natom sicer pogovarja tudi, da bi zgradila pomorsko oporišče v Porto Romanu na Jadranski obali.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje