Karnevalsko rajanje se je na ulicah prestolnice Santiaga prelevilo v nasilne spopade s policijo, ki je morala uporabiti tudi vodne topove in solzivec. Odzivi na smrt diktatorja prihajajo tudi iz tujine.
V Španiji, kjer so Pinochetu tudi neuspešno skušali soditi zaradi domnevne vpletenosti v umor več njenih državljanov, so ljudje proslavljali na ulicah Madrida. Nekdanjo britansko premierko Margaret Thatcher, ki je odločilno prispevala k Pinochetovi izpustvi iz hišnega pripora, ko je prebival v Londonu, je novica o smrti "globoko užalostila". Zunanja ministrica Margret Beckett pa je dejala, da je Čile po koncu Pinochetove vladavine dosegel velik demokratičen napredek. Uradni Washington, ki je Pinocheta leta 1973 podprl pri državnem udaru, je sporočil, da je bil Pinochet predstavnik najtežjega obdobja zgodovine Čila. Obenem je Bela hiša izrazila sočustvovanje z žrtvami režima.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje