Turčija se sicer že od leta 1999 pogaja za članstvo, a pogajanja potekajo zelo počasi, zlasti zaradi nasprotovanja v Franciji in Nemčiji, pa tudi zaradi nerešenega ciprskega vprašanja. Erdogan je obtožil EU, da na pogajanjih zavlačuje, glavni razlog pa da je v tem, da je Turčija muslimanska država.
30. junija nadaljevanje pogajanj
V Bruslju so sicer potrdili, da se bo 30. junija, kot je bilo načrtovano, v pogajalskem procesu
odprlo novo poglavje o finančnih in proračunskih zadevah. Vendar pa je Erdogan pričakoval še več, v prvi vrsti vizumsko liberalizacijo za turške državljane v EU-ju. Toda tega s 1. julijem še ne bo dobil, ker Turčija ni izpolnila določenih zahtev. Erdogan zato povezavo obtožuje, da ne drži lastnih obljub.
"To je vaša grda stran. In ker je Erdogan razkril ta sovražni obraz, zdaj razpadate," je dejal in na predvečer britanskega odločanja o nadaljnji usodi v okviru EU-ja tudi sam predlagal, da bi morali morda tudi Turki na referendumu odločiti, ali bi še nadaljevali proces približevanja EU-ju.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje