Bruselj je nad njegovo aretacijo izrazil zaskrbljenost. Sicer pa je belorusko sodstvo sprožilo kazenski postopek proti 52 nasprotnikom režima predsednika Aleksandra Lukašenka, ki so bili prijeti med protesti v Minsku. Zagovarjati se bodo morali, ker so sodelovali pri protestih, ki niso bili odobreni.
Sicer je prijetje Kozulina uradno potrdilo tudi belorusko notranje ministrstvo. Že v soboto je notranji minister Vladimir Naumov dejal, da je Kozulin pozival k nasilni odstranitvi oblasti in celo k linču Lukašenka, ki državo vodi že 12 let. Kozulin je bil namreč prijet med protesti pred zaporom, v katerem so bili zaprti demonstranti z osrednjega trga v Minsku, ki so bili prijeti v noči na petek.
Od tega protestnega shoda se je distanciral tudi voditelj beloruske opozicije Aleksander Milinkevič, ki je potezo Kozulina označil za provokacijo. Dodal je, da je Kozulin v tem primeru deloval na svojo roko.
Nemčija proti beloruskim oblastem
Nad nasilno zadušitvijo protestov je nesoglasje izrazil tudi nemški zunanji minister Frank-Walter Steinmeier. Ta je na zasedanje sveta zunanjih ministrov EU-ja, ki bo 10. aprila, povabil Milinkeviča. Steinmeier meni, da mora tudi Belorusija svojim državljanom zagotoviti pravico do svobode govora.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje