Hrvaška policija. Foto: EPA
Hrvaška policija. Foto: EPA

Na podlagi zbranih dokazov hrvaški organi pregona sumijo, da je Antolić Vupora v sodelovanju z drugimi nezakonito pridobila gradbena in druga dovoljenja za obnovo hiše v Varaždinu, katere lastnika sta ona in njen soprog. Davi so jo privedli na zaslišanje na sedež Urada za preprečevanje korupcije in organiziranega kriminala (Uskok).

Pod preiskavo sta se znašla tudi varaždinska mestna uprava in tamkajšnje komunalno podjetje Čistoća - uprava zaradi domnevnega nezakonitega zaposlovanja, podjetje pa zaradi domnevno sumljivega javnega naročila vozil.

V povezavi s primerom so sicer prijeli skupno 12 ljudi z območja Varaždina in dva človeka z območja Zagreba, poroča hrvaška tiskovna agencija Hina.

Hrvaški parlament je v torek soglasno potrdil odvzem poslanske imunitete osumljenki, ki ga je zahtevalo tožilstvo. Pri SDP-ju pa so poslanko začasno razrešili vseh strankarskih dolžnosti.

"V prvi vrsti želim povedati, da SDP obsoja vsakršno obliko korupcije, kaznivih dejanj ali podobnih stvari in izraža polno podporo vsem institucijam, da opravijo svoje delo," je povedal predstavnik SDP-ja Saša Đujić.

Kljub temu je dodal, da je zaradi političnih razmer v državi zanimiv trenutek, v katerem je bila njihova poslanka aretirana. Med drugim je omenil menjavo uprave Jadrolinije po lanski nesreči trajekta Lastovo na Malem Lošinju.

Zanimivost trenutka so poudarili tudi pri opozicijski, skrajno desni stranki Most, pri levo-zeleni opozicijski stranki Zmoremo! pa so poudarili, da je temeljita preiskava primera ključna.

"Tarča so tako naši kot vaši, vsi, za katere obstaja sum koruptivnih kaznivih dejanj, ne glede na strankarsko pripadnost," je medtem dejal poslanec vladajočega HDZ-ja Nikola Mažar.

Odvetnik Barbare Antolić Vupora Goran Vučetić je po aretaciji zatrdil, da ga primer ne skrbi in da bo njega stranka dokazala svojo nedolžnost. "Skrbi pa me, ne samo kot odvetnika, temveč kot državljana, ta postopek in celotna situacija," je dejal.