Rusija je največji dobavitelj plina za Nemčijo in nemški minister za gospodarstvo Robert Habeck je po napadu Rusije na Ukrajino sprožil več iniciativ, da bi zmanjšali odvisnost Nemčije od Rusije, poroča Al Džazira.
Dogovor med Berlinom in Doho so potrdili na nemškem ministrstvu za gospodarstvo. Katar je sporočil, da si je leta prizadeval za dobavo energentov Nemčiji, a da razprave na to temo nikoli niso pripeljale do konkretnih dogovorov.
Doha zdaj sporoča, da so katarska podjetja pripravljena dolgoročno dobavljati utekočinjeni zemeljski plin Nemčiji. Katar je eden največjih izvoznikov zemeljskega plina na svetu.
Konec februarja je nemški kancler Olaf Scholz napovedal izgradnjo še dveh terminalov za utekočinjen zemeljski plin. Postavljena naj bi bila na severu Nemčije.
Nemčija je v odziv na ruski napad na Ukrajino začasno ustavila projekt Severni tok 2, plinovod, ki neposredno povezuje Rusijo in Nemčijo prek Baltskega morja.
Ob tem Nemčija do konca leta načrtuje prenehanje uporabe jedrske energije, zaradi česar se opazovalci sprašujejo, kako bo največje evropsko gospodarstvo izpolnilo svoje energetske potrebe.
Pogodbe tudi s podjetji iz ZAE-ja
Nemška podjetja so več pogodb sklenila tudi s podjetji iz Združenih arabskih emiratov (ZAE). To je del paketa dogovorov o dolgoročni dobavi energentov iz zalivskih monarhij v Nemčijo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje