Deset dni po uničujočem požaru v Morii so večino od 12.700 prebežnikov, ki so ostali brez strehe nad glavo, premestili v novo šotorišče. Ob tem so jih oblasti evidentirale, da bodo lahko preučile njihove prošnje za azil. Večina prebežnikov, ki so po nesreči živeli brez dostopa do vode, hrane in v neustreznih higienskih razmerah, prihaja iz Sirije, Afganistana in afriških držav.
Grožnje policije
Novo šotorišče so oblasti postavile v kraju Kara Tepe blizu pristanišča v Mitileni, kamor so v soboto preselili 9000 ljudi, nekaj sto pa se jih je zateklo v skupnostni center, ki ga vodi ena izmed nevladnih organizacij. Odprli so ceste, kjer je na tisoče prebežnikov taborilo več dni, znova obratujejo tudi lokalne trgovine.
Nekateri prebežniki so se selitvi upirali zaradi bojazni, da jih bodo v šotorišče zaprli, saj so upali, da bodo pot lahko nadaljevali proti Evropi. Ob selitvi je policija prebežnikom med drugim grozila, da bo zavrnila njihove prošnje za azil, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
V priporu šest prebežnikov
Lokalne oblasti so prepričane, da so ogenj podtaknili prebežniki, potem ko so v zloglasnem centru, kjer so bile bivalne razmere slabe, zaznali na ducate okužb z novim koronavirusom. V priporu je šest prebežnikov, ki so jih obtožili, da so odgovorni za požig središča.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje