V reševalni akciji pri Lezbosu je bilo rešenih 34 prebežnikov, dojenčka pa so po brodolomu odpeljali v bolnišnico, kjer so ga razglasili za mrtvega. Iz sprejemnega centra za prebežnike na Lezbosu so sporočili, da sta še dva prebežnika v nesreči dobila lažje poškodbe.
Grčija, Italija in Španija so osrednje destinacije prebežnikov, ki bežijo iz Afrike in Bližnjega vzhoda v iskanju varnosti in boljšega življenja v Evropski uniji.
Grška obalna straža je v prvih osmih mesecih letošnjega leta rešila približno 1500 ljudi, medtem ko jih je v istem obdobju lani rešila manj kot 600.
Nemški nevladni humanitarni organizaciji sta v petek zvečer v skupni operaciji ob obalah Tunizije in Libije v Sredozemskem morju rešili več kot 60 prebežnikov, ki so se znašli v stiski.
V operaciji sta sodelovali posadki ladij Sea-Eye 4 nevladne organizacije Sea-Eye iz Regensburga in Rise Above nevladne organizacije Mission Lifeline s sedežem v Dresdnu.
Prebežniki so na gumijastem čolnu, ki ni bil primeren za plovbo, potovali že dan in pol. Med njimi je bilo 20 mladoletnikov brez spremstva staršev.
Prostovoljci različnih organizacij in zavezništev vedno znova potujejo na to območje odpravijo s čolni, ki niso primerni za plovbo. Zlasti pozimi je tovrstno prečkanje morja tvegano zaradi nevarnosti slabega vremena.
Večina migrantov čez Sredozemsko morje pluje iz Severne Afrike v Italijo. Po podatkih italijanskega notranjega ministrstva je letos v državo prispelo že več kot 98.700 migrantov, kar je bistveno več kot v istem obdobju lani. Po podatkih ZN-a je letos v osrednjem Sredozemskem morju umrlo oziroma je pogrešanih več kot 1360 ljudi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje