Svet Evrope Nemčijo, ki je leta 2015 odprla vrata številnim beguncem, poziva, naj stori več v boju zoper težke socialne razmere, v katerih živi približno petina ljudi v državi. Nemška vlada je ob draginji sicer nekoliko zvišala socialno pomoč, neuspešna pa je zlasti na področju stanovanjske politike. Razlike v državi se poglabljajo.
Organizacija Tafel s 60.000 prostovoljci po Nemčiji skrbi, da presežki hrane, ki bi pristali v smeteh, dosežejo lačne, in teh je vedno več.
"Šestnajst let smo imeli eno vlado, zadnji dve pa drugo. Med njima ni velike razlike. Še posebej ne glede ljudi, ki jih je prizadela revščina. Poskusov izboljšanja razmer je veliko, vendar so neuspešni," je dejala Sabine Werth, ustanoviteljica podjetja Tafel.
Pred tremi desetletji je v Nemčiji v revščini živelo 1,2 milijona otrok, danes že tri milijone. Visoka stopnja revščine in socialne prikrajšanosti je v nasprotju z bogastvom države, v poročilu za Nemčijo ugotavlja Svet Evrope.
Njegova komisarka za človekove pravice Dunja Mijatović Nemčijo opozarja na naraščanje stisk. Pozdravlja ukrepe nemške vlade za reformiranje socialnega sistema in povečanje socialnih prejemkov, vendar je to očitno premalo.
Nemška ministrica za družino Lisa Paus je šla konec poletja v ostro politično bitko s finančnim ministrom. Za prenovljen sistem otroških dodatkov je zahtevala dodatnih 12 milijard evrov prav za premagovanje revščine. Izposlovala je 2,4 milijarde v tem letu. V načrtu je tudi osrednji urad za družine, ki bo skrbel za primerne finančne pomoči.
V Nemčiji je tudi vedno več brezdomcev in vedno večje pomanjkanje prebivališč. Gradbena panoga je v krizi. Politični ukrepi ne prijemljejo. Najemnine so večinoma previsoke. Svet Evrope opominja Nemčijo, da mora poseči na najemni trg za blažitev stanovanjske stiske.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje