Branimir Glavaš je začel gladovno stavkati takoj po prihodu v zagrebški pripor, ki mu ga je odredilo sodišče zaradi suma vpletenosti v vojne zločine v Osijeku leta 1991, ko so bili srbski civilisti zvezani z lepilnim trakom, ustreljeni v tilnik in nato vrženi v Dravo. V hrvaških medijih je zločin znan kot "primer selotejp".
Po besedah Glavaša gre za montiran proces, ki so mu ga podtaknili njegovi nekadnji politični prijatelji. Lani so Glavaša izključili iz Hrvatske demokratske skupnosti (HDZ), zato je ustanovil svojo Slavonsko-baranjsko hrvaško stranko. Sodišče je zavrnilo njegovo pritožbo zaradi pripora, kamor je odšel po tem, ko mu je hrvaški sabor odvzel imuniteto.
Kljub gladovni stavki se Glavaš počuti dobro, pravi odvetnik, v bolnišnico pa so ga prepeljali zaradi preventivnih razlogov. Proti njemu poteka še ena preiskava, in sicer v primeru "garaža", ko naj bi osebno ukazal umor dveh in mučenje treh srbskih civilistov. Med vojno na Hrvaškem je bil Glavaš zadolžen za obrambo Osijeka.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje