Tožilstvo v Osijeku je predlagalo začetek preiskave in pripora zaradi vojnih zločinov na srbskimi prebivalci med letoma 1991 in 1992. Poleg Glavaša je sodišče odredilo preiskavo in pripor še za šest ljudi. To je drugi primer vojnih zločinov, v katerega naj bi bil vpleten Glavaš, ki je bil v teh letih zadolžen za obrambo Osijeka. V medijih so zločini znani kot primer selotejp, saj so bile žrtve zvezane z lepilnim trakom, ustreljene v tilnik in nato vržene v Dravo.
Državno tožilstvo je doslej že dvakrat zahtevalo pripor za Glavaša, saj je obstajal možnost, da bi lahko vplival na priče. Zahteve so bile obakrat zavrnjene, tokrat pa je sodišče sprejelo dokaze tožilstva.
Glavaš je nekdanji član HDZ-ja in eden od njenih ustanoviteljev, lani pa je ustanovil svojo Slavonsko-baranjsko hrvaško stranko. Iz HDZ-ja so ga odslovili po sporu s premierjem Ivom Sanaderjem. Do zdaj je Glavaš najvišji državni uradnik, ki ga preiskujejo zaradi suam storitve vojnih zločinov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje