Podatke o gibanju državljanov je naročilo že več držav, od Kitajske, Singapurja do Izraela. Za novim koronavirusom po svetu je umrlo več kot 50.000 ljudi, okuženih pa je več kot milijon ljudi po vsem svetu. Iz posredovanih podatkov bo razviden povečan ali zmanjšan obisk lokacij, kot so parki in trgovine.
Google sicer zagotavlja, da bodo posredovani podatki, podobno kot so spremljanje prometnih zamaškov in merjenje prometa s pomočjo Googlovih zemljevidov, anonimni. "V objavi ne bodo na voljo nobeni osebni podatki uporabnikov," so zagotovili iz podjetja.
Spletni velikan upa, da bodo poročila pomagala pristojnim oblastem pri odločitvah o upravljanju s pandemijo covida-19.
Izgovor za še večji nadzor državljanov?
Potezam spletnih velikanov, ki so pripravljeni deliti lokacije svojih uporabnikov, ostro nasprotujejo aktivisti, ki menijo, da avtoritarni režimi koronavirus uporabljajo kot izgovor za povečanje nadzora nad državljani. Po pojasnilih vodje Googlovega zdravstvenega oddelka Karen DeSalvo bodo podatki o obremenjenosti lokacij izraženi v odstotnih točkah, ne v absolutnih številkah.
6,5 milijona za omejitev širjenja napačnih informacij
Google je v četrtek napovedal, da bo 20 organizacijam, ki se ukvarjajo s preverjanjem resničnosti objavljenih informacij, trenutno predvsem o novem koronavirusu, namenil 6,5 milijona dolarjev. Cilj posebnega programa je širša uporaba obstoječih znanstvenih dognanj in omejitev širjenja napačnih informacij.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje