Pri tem je celo naznanil, da bi o tem lahko govorili tudi z ZDA, vendar le če se spremeni ameriško stališče. Teheran je po besedah zunanjega ministra pripravljen zmanjšati število centrifug, ki jih uporablja za bogatenja urana, a v popolno ukinitev postopkov ni pripravljen privoliti. Motaki je govoril ob robu zasedanja Gibanja neuvrščenih v Kuala Lumpurju.
Glede ZDA je dejal, da so bili zaradi slabe narave Američanov za zdaj neposredni pogovori prekinjeni in da se bodo morale začeti drugače obnašati.
Predstavnik EU-ja za varnostno politiko Javier Solana pa je dejal, da bo nova ponudba Bruslja Teheranu pokazala prave namere Irana glede jedrske tehnologije. Če jo bo Iran zavrnil, bo to pomenilo, da se skuša dokopati do jedrskega orožja, je dodal Solana, ki je tudi presodil, da bi bili neposredni pogovori Washingtona in Teherana spodbudni, saj imata državi prekinjene stike že 26 let.
Solana je izrazil željo po napredku iranskega vprašanja še pred evropsko-ameriškim vrhom, ki je napovedan za 21. junij, bil pa naj bi na Dunaju.
Bela hiša je v odzivu na napovedi Motakije sporočila, da se tega veseli in hkrati upa, da bodo novi pogovori prinesli rezultate.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje