Nihče od potnikov ni bil poškodovan, medtem ko je šest slonov v nesreči poginilo, še dva pa sta poškodovana.

Po navedbah policije gre za eno najbolj smrtonosnih tovrstnih nesreč, v katerih so udeležene divje živali, čeprav so te v Šrilanki relativno pogoste, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Leta 2023 je v bližnjih srečanjih med sloni in ljudmi po podatkih oblasti v Šrilanki umrlo okrog 150 ljudi in skoraj 500 slonov, medtem ko samo zaradi trčenj z vlaki v tej državi vsako leto umre približno 20 slonov.

Naravni habitati slonov v Šrilanki se krčijo zaradi sečnje gozdov ter vedno manjših zalog vode in virov hrane, zato te ogromne živali vse pogosteje zahajajo na naseljena območja oz. območja z infrastrukturo, ki jo uporabljajo ljudje.

Še zlasti pogosta so bližnja srečanja z vlaki, zato so nekateri strokovnjaki že pozvali strojevodje, naj bodo pozorni, upočasnijo vožnjo in z zvočnimi signali redno opozarjajo živali, ki bi se lahko znašle na tirih.

V Šrilanki sicer živi približno 7000 divjih slonov, ki so zakonsko zaščiteni. Namerna usmrtitev slona v tej večinsko budistični državi velja za kaznivo dejanje, ki se kaznuje z zaporom ali denarno kaznijo.