Od 591 poslancev, ki so glasovali, jih je Letto podprlo 379, 212 poslancev pa je glasovalo proti. Še danes naj bi sicer o zaupnici glasoval tudi senat, kjer naj bi Letta prav tako dobil zaupnico.
Premier je pred glasovanjem poslancem predložil nov program vlade s konkretnimi predlogi gospodarskih in političnih reform za leto 2014, o katerem je v ponedeljek že govoril z novoizvoljenim predsednikom Demokratske stranke (PD) Matteom Renzijem.
Pred poslanci je napovedal, da bo Italija, kjer se je gospodarska recesija uradno končala, do leta 2015 dosegla dvoodstotno gospodarsko rast. "Ne bomo dopustili, da Italija znova potone," je dejal Letta.
Napovedal je tudi strukturne reforme, ki naj bi med drugim privabile tuje vlagatelje. Obljubil je znižanje števila poslancev, ukinitev javnih subvencij političnim strankam ter znižanje davčnih obremenitev za družine in podjetja ter boj proti brezposelnosti.
Letta je tudi poudaril, da je Italiji zaradi ostrih varčevalnih ukrepov uspelo proračunski primanjkljaj zmanjšati na tri odstotke BDP-ja. "Italijanske finance so urejene. To sporočam tudi nekaterim tehnokratom v Bruslju," je še dejal italijanski premier.
Berlusconi je podporo vladi Lette, ki je na čelu Italije od aprila, odrekel konec novembra pred glasovanjem o njegovi izključitvi iz senata. Vladi preživetje omogoča nova stranka Nova desna sredina, ki so jo ustanovili nekdanji Berlusconijevi zavezniki z notranjim ministrom Angelinom Alfanom na čelu.
Demokratska stranka je najmočnejša stranka vladne koalicije, poleg Alfanove Nove desne sredine pa v njej sodeluje še sredinska Scelta Civica. Rekonstrukcijo vlade je Letta večkrat odločno zavrnil. Ta je pred komaj dvema tednoma preživela glasovanje o zaupnici v senatu, vezano na proračun za leto 2014.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje