
Kot je nadškof pojasnil v prispevku za časopis Washington Post, je razlog odločitev vlade o ukinitvi sredstev za cerkvene programe pomoči beguncem v ZDA.
"Dela preprosto ni mogoče vzdrževati na sedanji ravni ali v sedanji obliki samo s cerkvenimi sredstvi. Molil sem za prizadete begunce, prosil pa bi vas tudi, da se mi pridružite v molitvi za številne predane uslužbence, ki nesebično opravljajo to delo," je zapisal Broglio.
Cerkev bo ljudem pomagala še naprej, vendar bo morala povsem reorganizirati in skrčiti svoj program, je dodal.
Katoliška cerkev od leta 1920 pomaga ranljivim družinam pri ustvarjanju življenja v ZDA. "Z leti so partnerstva z zvezno vlado pomagala razširiti programe za reševanje življenj, ki so koristili našim sestram in bratom iz številnih delov sveta. Vse udeležence teh programov je ameriška vlada sprejela. To so razseljene duše, ki v Ameriki vidijo kraj sanj in upanja," je zapisal.
Podpredsednik ZDA J. D. Vance, ki je sicer po veroizpovedi katoličan, je januarja v pogovoru za ameriško televizijo CBS dejal, da se Cerkev v ZDA preveč zanaša na proračunsko pomoč pri preseljevanju beguncev v ZDA. Cerkev je pri tem obtožil, da ji gre za denar in ne toliko za begunce.
Ameriška škofovska konferenca je februarja vložila tožbo proti vladi predsednika Donalda Trumpa zaradi prekinitve financiranja pomoči pri namestitvah beguncev. Cerkev je v skladu s programom od vlade letno dobila 65 milijonov dolarjev. Program je bil ustavljen štiri dni po Trumpovi prisegi na položaj 20. januarja.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje