
Waltz je sredi marca v skupinski klepet na Signalu, v katerem je skupaj z obrambnim ministrom Petom Hegsethom in drugimi ministri ter podpredsednikom J. D. Vanceom razpravljal o napadu na jemenske hutijevske upornike, vključil tudi urednika revije Atlantic Jeffreyja Goldberga.
Kongresni demokrati zaradi kršenja pravil o varovanju zaupnih informacij zahtevajo preiskave, republikanska večina v kongresu in Trumpova vlada pa jih zavračata.
Ameriški časopis Washington Post je poročal, da je Waltz za uradne komunikacije uporabljal tudi nezavarovano elektronsko pošto Googla Gmail, portal Politico pa je v sredo poročal, da je Waltz oblikoval še skupinske klepete za razprave o Ukrajini, Gazi, Kitajski, Afriki, Evropi in Bližnjem vzhodu.
Pri tem se Politico sklicuje na štiri neimenovane osebe, ki so bile vključene v klepete. "Waltz je celoten komunikacijski proces Sveta za nacionalno varnost zgradil na Signalu," je dejal eden od sodelujočih uradnikov.
Poznavalci področja nacionalne varnosti so opozorili, da ta praksa potencialno krši predpise o zaščiti občutljivih informacij o nacionalni varnosti in zvezne zakone o vodenju evidenc, če se pogovori samodejno izbrišejo.
Tiskovni predstavnik Sveta za nacionalno varnost Brian Hughes pa je dejal, da Signal ni prepovedan na vladnih napravah. Poudaril je tudi, da so uradniki aplikacijo uporabljali tako v prejšnji vladi Joeja Bidna kot tudi zdaj v Trumpovi vladi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje