
Washington Post, ki se sklicuje na pregledane dokumente in pogovore s tremi uslužbenci, navaja, da so Waltzevi pomočniki prek Gmaila pošiljali občutljive vojaške podatke o tekočih spopadih v svetu, Waltz pa je med drugim tako pošiljal informacije o svojem urniku in drugo službeno dokumentacijo.
Uporaba zasebne elektronske pošte je tvegana, ker tuje obveščevalne agencije zelo zanimajo urniki visokih vladnih uradnikov in druge informacije, navaja Washington Post. Komunikacija prek Gmaila je v primerjavi z aplikacijo Signal še precej manj zavarovana.
Tiskovni predstavnik sveta za nacionalno varnost Brian Hughes je dejal, da "Waltz ni in ne bi pošiljal zaupnih podatkov prek odprtega računa".
Kot poudarja Washington Post, je Waltz dolgo poudarjal pomen zaupnih podatkov, v preteklosti je tudi ostro kritiziral pravosodno ministrstvo, ker ni preganjalo Hillary Clinton, ker je kot zunanja ministrica uporablja zasebni strežnik elektronske pošte za uradna opravila.
Waltz na Signalu tudi o Ukrajini in Somaliji
Waltz se je pred kratkim znašel v težavah, ker je marca v komunikacijo o napadih na jemenske hutijevske upornike prek Signala pomotoma vključil tudi urednika revije Atlantic Jeffreyja Goldberga, ki je nato razkril vsebino pogovorov.
Washington Post navaja, da je svetovalec za nacionalno varnost ZDA oblikoval še več podobnih klepetov na Signalu, med drugim o vojni v Ukrajini in razmerah v Somaliji. O tem je že v nedeljo poročal tudi Wall Street Journal.
Kljub temu je predsednik Donald Trump zatrdil, da še vedno povsem zaupa Waltzu in drugim visokim uradnikom, kot je obrambni minister Pete Hegseth, ki je v komunikacijo na Signalu vključil natančne podatke o času napada na določene cilje v Jemnu.
Republikanci v kongresu zavračajo demokratske zahteve za preiskavo, ki jo je zavrnila tudi pravosodna ministrica ZDA Pam Bondi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje