Kalifornijski guverner Gavin Newsom je v ponedeljek za osem okrožij razglasil izredne razmere, vključno z Los Angelesom in San Diegom, neurje pa se nadaljuje. Glavnina padavin naj bi se danes pomikala proti jugu.
V Kaliforniji so doslej potrdili tri smrtne žrtve neurja, pri čemer je v vseh treh primerih šlo za moške, na katere so padla drevesa. Eden je umrl v ponedeljek v okolici Sacramenta, že v nedeljo pa sta dva človeka umrla na severu Kalifornije.
V nedeljo je bil v središču Los Angelesa presežen 97-letni rekord padavin. V 24 urah je namreč padlo nekaj več kot 10 centimetrov dežja, je poročal časopis Los Angeles Times.
Ameriški mediji poročajo, da so zemeljski plazovi v Los Angelesu in okolici pokopali nekaj avtomobilov in poškodovali več hiš. Izbruhnilo je šest požarov, gasilci pa so poleg tega reševali brezdomce, hišne ljubljenčke in voznike avtomobilov, ki so jih ujele poplavne vode.
Vreme močno ovira tudi cestni in letalski promet, zaradi česar nastajajo številne zamude in odpovedi poletov. Na več mestih je zaprta obalna avtocesta, v gorovju Sierra Nevada pa močno sneži, zato oblasti opozarjajo ljudi na tem območju, naj se ne podajajo na ceste.
Brez elektrike je v ponedeljek po vsej Kaliforniji začasno ostalo več kot 700.000 odjemalcev, poroča Deutsche Welle. Na letališču v Los Angelesu je bilo preklicanih ali preloženih več poletov.
Nacionalna vremenska služba medtem še naprej svari pred visokimi valovi, močnimi vetrovi in zemeljskimi plazovi ter hudourniki.
Vremenoslovci opozarjajo, da neurja še ni konec. Do danes naj bi v delih Los Angelesa padla količina dežja, ki bi jo sicer pričakovali v šestih mesecih. Padavine naj bi se sicer čez dan počasi pomikale proti San Diegu in državni meji z Mehiko na jugu Kalifornije.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje