Sodišče v Zürichu je odločilo, da je Elmer kriv tudi poskusa izsiljevanja in grožnje, poročajo tuje tiskovne agencije. Nekdanji bankir podružnice Julius Bär na Kajmanskih otokih bo moral plačati kazen nekaj čez 6.000 švicarskih frankov (okoli 4.600 evrov), je odločil sodnik Sebastian Äppl.
Nove obtožbe in nova aretacija
Vendar Elmer ni dolgo ostal na prostosti, saj ga je švicarska policija že nekaj ur po sojenju vnovič aretirala, tokrat na podlagi novih obtožb, ki so povezane s ponedeljkovo predajo podatkov o tajnih bančnih računih ustanovitelju WikiLeaksa Julianu Assangeu.
Pred globo prestal že 30-dnevni zapor
Tožilstvo v Zürichu je trdilo, da je Elmer ukradel podatke o strankah, ko ga je njegov delodajalec, banka Julius Bär, odpustil, nato pa je ta poskušal izsiljevati banko in njene direktorje. Za Elmerja je zahtevalo osem mesecev zapora in denarno kazen.
Obtoženi Elmer, ki je v Švici že odsedel 30-dnevno zaporno kazen, je priznal, da je davčni upravi in WikiLeaksu posredoval tajne podatke o bančnih računih strank v tujini. Sam sebe označuje kot osebo, ki obvešča javnost ("whistle blower") in ki želi razkriti zlorabe v obsežnem sistemu izogibanja davkov bogatih poslovnežev ter politikov.
Podatki trdno v rokah Assangea
55-letni Elmer je ustanovitelju WikiLeaksa Julianu Assangeu v ponedeljek v Londonu predal podatke o tajnih bančnih računih približno 2.000 pomembnih posameznikov, ki naj bi se prek teh računov poskušali izogibati plačilu davkov. Elmer je napovedal, da za zdaj ne namerava razkriti nobenih imen podjetij in oseb.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje