Borci proti širitvi virusa HIV nad idejo seveda niso navdušeni. Po tanzanijski zakonodaji iz leta 2008 je razkritje okuženosti neke osebe z virusom HIV ali aidsom kaznivo dejanje, za katerega je zagrožena kazen do treh let zapora.
V obmorski afriški državi je z virusom HIV okuženih okoli pet odstotkov prebivalcev, tj. 1,4 milijona ljudi. In čeprav število okuženih ne odstopa od števila okuženih v preostalih zahodnoafriških državah, je v Tanzaniji rahlo višja stopnja okuženosti pri ženskah kot moških. To pomeni, da se okužba z virusom HIV prenaša tudi na otroke.
"Šolarjev z rdečimi pentljami se drugi otroci izogibajo"
Ravnatelj osnovne šole Mohamed Lukema je dejal, da so tak ukrep zahtevali starši sami, saj naj bi tako učitelji vedeli, katerih otrok ne smejo zadolžiti za pometanje tal pred šolo ali pa jih pošiljati po vodo.
In čeprav je ravnatelj šole zatrdil, da učencev z rdečo pentljo na uniformi v šoli ne šikanirajo, se z njim ne strinja Rebeca Mšumbusi, predsednica društva Združenje okuženih s HIV-om/aidsom.
Ta je za The Daily Telegraph dejala, da ideja vendarle ni najboljša, saj imajo otroci v tej revni državi že tako težko življenje. "Šolarjev, ki nosijo te trakove, se drugi otroci izogibajo, saj se bojijo, da se bodo od njih okužili. Menim, da bi morali poiskati drugačno rešitev.''
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje