Policist, ki so ga sodelavci opisali kot diskretnega in delavnega, je vodil oddelek za boj proti goljufijam in pranju denarja pri nacionalni policiji v Madridu.
Policisti so ga prejšnji teden aretirali skupaj s 15 drugimi osumljenci, med katerimi je tudi njegova partnerica, prav tako policistka v madridski regiji, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Med racijo je policija našla 20 milijonov evrov gotovine. Skrita je bila v stenah in stropu hiše v mestu Alcala de Henare približno 30 kilometrov vzhodno od španske prestolnice, kjer živi s partnerico.
Po navedbah policijskega vira so med preiskavo v pisarni policista Oscarja Sancheza Gila odkrili tudi milijon evrov, skritih v dveh zaklenjenih omarah.
Policista sta obtožena trgovine z mamili, pranja denarja, korupcije in članstva v hudodelski združbi, sodišče pa jima je odredilo pripor.
Španski mediji poročajo, da so bile aretacije povezane z oktobrskim zasegom 13 ton kokaina, ki je v pristanišče Algeciras na jugu Španije skrit v zabojniku z bananami prispel iz Ekvadorja.
Policija je sporočila, da je zaseg mamil, o katerem so javnost obvestili prejšnji teden, največji zaseg kokaina v Španiji in "eden največjih zasegov na svetu", poroča AFP.
Zabojnik z bananami je bil namenjen španskemu uvozniku s sedežem v mestu Alicante, "ki je več let prejemal velike količine sadja, uvoženega iz Ekvadorja", so sporočile oblasti.
Policija je po zasegu kokaina preiskala več domov in pisarn v Madridu in Alicanteju. Te operacije so po poročanju španskih medijev odkrile povezave med uvoznikom in policistom Sanchezom Gilom.
40-letni oče treh otrok živi v zidani hiši, zaščiteni s kovinskimi vrati. Osumljen je, da je za preprodajalce mamil delal najmanj pet let. V tem času naj bi jim posredoval podatke o nadzoru zabojnikov v španskih pristaniščih, s čimer naj bi se izognili pregledom, trdi vir blizu preiskave.
Španija je ena glavnih evropskih vstopnih točk za mamila zaradi tesnih vezi z nekdanjimi kolonijami v Latinski Ameriki, kot sta glavni proizvajalki kokaina Kolumbija in Peru, ter bližine Maroka, največjega proizvajalca konoplje.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje