Nekateri novinarji so se zvezi pritožili, da jim povsod sledijo varnostni uslužbenci v civilu, nekatere naj bi na skrivaj fotografirali. Naredili naj bi tudi fotografske posnetke njihovih zapiskov, nekaterim kitajskim poročevalcem pa naj bi celo zaplenili beležke, ki so jih naredili med pogovori z ameriškimi športniki v zvezi s sobotnim umorom ameriškega turista v Pekingu.
Tuji novinarji, ki poročajo s prizorišča 29. poletnih olimpijskih iger, se pritožujejo tudi zaradi cenzure spleta, saj je v času iger onemogočen dostop do spletnih strani, ki pozivajo k osvoboditvi Tibeta, pišejo o pokolu na Trgu nebeškega miru ali vsebujejo pornografsko vsebino.
Aidan White, generalni sekretar IFJ-ja, ki je s 600.000 člani, ki prihajajo iz sto držav, največja zveza novinarjev na svetu, je kitajske oblasti pozval, naj spoštujejo svobodo tiska in naj novinarjev ne ovirajo pri njihovem delu. Z njimi se strinja tudi Mednarodni olimpijski komite (MOK).
A. P.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje