Vodja poslanske skupine največje opozicijske Demokratske stranke Borislav Štefanović je dejal, da bodo poslanci stranke sporazum, parafiran prejšnji petek v Bruslju, podprli zaradi interesa državljanov, sam sporazum pa je po njegovem mnenju pomanjkljiv.
Vodja poslanske skupine Demokratske stranke Srbije Slobodan Samardžić celo meni, da je sporazum "akt izdaje" in da bodo kosovski Srbi sami sprožili postopke za razpis referenduma, zato naj se vlada ne vmešava, saj gre za pobudo naroda.
"Kosovo s tem sporazumom ne bo dobilo neodvisnosti"
Če sporazum ne bi dobil zadostne podpore, bi to lahko vodilo v izolacijo države in njeno zaustavitev na poti proti evropskim integracijam. V skladu s tem prvi mož poslancev Liberalnodemokratske stranke Čedomir Jovanović meni, da sporazum ni izdaja, ampak edina razumna stvar, s katero bi lahko Srbija prenehala biti država, iz katere bi si ljudje želeli oditi.
Vodja poslanske skupine največje vladajoče stranke, Srbske napredne stranke, Veroljub Arsić je znova zagotovil: "Kosovo s tem sporazumom ne bo dobil neodvisnosti niti ne članstva v Združenih narodih. Postavlja se vprašanje, kakšno alternativo imamo, če ne podpremo bruseljskega sporazuma. Da se sami izoliramo? Za to nimamo gospodarske moči."
Srbija na poti proti evropskim integracijam
Srbski premier Ivica Dačić pa je v uvodnem delu seje poslance skupščine spomnil, da je sporazum največ, kar je Srbija lahko dobila v Bruslju, saj omogoča nadaljnje pridruževanje evropskim integracijam.
Pred začetkom seje je sicer pred poslopjem skupščine protestiralo nekaj sto pripadnikov zunajparlamentarne Srbske radikalne stranke in gibanja Vrata. Shod je ob močni policijski navzočnosti minil brez incidentov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje