Vlada bo zdaj morala znova zagnati delo radiotelevizije, odredba sodišča pa velja, dokler ne bo vzpostavljen nov državni medij, poroča BBC.
Medtem v parlamentu še vedno potekajo pogajanja med premierjem Antonisom Samarasom in koalicijskimi partnerji. Samarasova vlada vztraja, da je treba ERT zapreti in temeljito preoblikovati, ker naj bi bil preveč skorumpiran, da bi se ga sploh še dalo rešiti.
Kot zatrjuje Samarasova Nova demokracija, je okoli 300 milijonov evrov letno občutno preveč za povprečno štiriodstotno gledanost, manj kot polovično v primerjavi s komercialnimi televizijami.
Primer je vrhovnemu sodišču predložil sindikat novinarjev ERT-ja, saj so se le tako lahko zoperstavili odločitvi vlade.
Kompromis ali predčasne volitve
Samaras je sicer pred časom zatrdil, da bo ERT začel oddajati že čez nekaj tednov, v vmesnem času pa je predlagal oblikovanje začasne komisije, ki bi znova zaposlila manjše število ljudi, tako da bi se oddajanje informativnega programa lahko takoj nadaljevalo, dokler ne bi oblikovali nove televizije s približno polovico do zdaj zaposlenih.
A ideja med koalicijskimi partnerji ni padla na plodna tla. Če v vladi ne bo sprejetega kompromisa, bi lahko celo padla vlada in Grčija bi se znova znašla na predčasnih volitvah.
Samaras ima zaradi ERT-ja težave znotraj koalicije. Socialisti in zmerne levičarske stranke v koaliciji so zaprtje ERT-ja zavrnili in napovedali, da vse do njenega ponovnega odprtja ne bodo razpravljali o reformah. Danes se je koalicija znova sešla.
Zaposleni na ERT-ju in novinarji so se odločitvi vlade uprli ter zasedli zgradbo televizije v Atenah in Solunu, oddajanje programa so nadaljevali na spletu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje