Obvestila

Ni obvestil.

Obvestila so izklopljena . Vklopi.

Kazalo

Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Četrtek, 4. jul. 2024

TV Maribor • Čet, 4. jul.

Infokanal lahko spremljate pred in za rednim programom na TV Maribor. Spremljate lahko vremensko napoved za prihodnje dni.

Tele M je osrednja dnevna aktualno-informativna oddaja regionalnega programa Televizije Maribor, v kateri poročajo, v pogovorih z gosti, z živimi vklopi s terena, in v povezavi z dopisništvi obravnavajo aktualne teme, ki še posebej zanimajo gledalce v severovzhodni Sloveniji. Vabljeni k ogledu.

10:15
Odmevi

Odmevi vsak delavnik ob 22.10 ponudijo sveže večerne novice ter analize najpomembnejših dogodkov dneva. Ozadja dogodkov in pojavov, prikrite podrobnosti in nove plati vznemirljivih zgodb predstavljajo novinarji in izbrani gosti, ki jih izprašajo voditelji oddaje ali pa se soočijo med seboj. V studiu damo besedo obema, oziroma toliko stranem, da si naši gledalci lahko ustvarijo čim bolj celostno podobo aktualnih dogajanj. Poleg tega pa še kratek pregled dnevnih svetovnih in domačih novic, ki ste jih morda zamudili ali preslišali čez dan.

10:45
Šport

Pregled športnih dogodkov bodo sodelavci športnega programa strnili v zadnji dnevnoinformativni oddaji, seznanili bodo z najnovejšimi dnevnimi rezultati ter izjavami, ne bodo pa pozabili tudi na prispevke aktualnih dogodkov z izjavami tekmovalcev.

Kultura je kratka aktualna informativna oddaja o kulturi in umetnosti, v kateri se praviloma izpostavljajo osrednji dogodki dneva. V njej najdejo prostor tudi mednarodne novice in problemske teme. V ustvarjanje oddaje so vključeni dopisniki doma in v tujini.

Lendva város nevéhez fűződik az első nyomtatott könyvek születése a történelmi Zala vármegye és Szlovénia mai területén. A Nagyító alatt című adásban ennek állítunk méltó emléket.

Mesto Lendava je zaslužno za rojstvo prvih tiskanih knjig v zgodovinski Zalski županiji in na ozemlju današnje Slovenije. Tega se bomo dostojno spomnili v oddaji Pod drobnogledom.

Obiskali smo 11 letno Vito in njeno družino, ki skrbi za 3 mačke, Vita pa obožuje tudi konje. Svetujemo, kako v vročih dnevih poskrbeti za pse. Družili smo se z velikim ljubiteljem živali in spoznali tudi njegovega Arturja, vestfalskega brak jazbečarja, ki mu je ob upokojitvi pomagal nazaj v formo. Predstavljamo skobca. Vabljeni k ogledu.
ozivalih@rtvslo.si

21. februar je Mednarodni dan maternih jezikov. Na stičišču jezika, znanosti in medijev pa je na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru nastal projekt Zelen.kom, o tem, kaj vemo, kako se izobražujemo, s kom in kako komuniciramo, se pogovarjamo in pišemo o podnebnih spremembah. Ali nam jezik pri tem pomaga?

Poletna jutra imajo poseben čar, najlepša pa so v družbi oddaje Dobro jutro!
Tudi v prvih poletnih dneh vam ustvarjalci oddaje ponujajo številne svetovalne, izobraževalne, razvedrilne in informativne vsebine. Skupaj bomo raziskovali teme, ki se dotikajo vsakdanjega življenja ljudi in vam ponudili številne koristne nasvete o najrazličnejših tematikah iz vsakdanjega življenja. Z vami smo v živo vsak delovnik med 7. in 9. uro.

Skladba Kam le čas beži je ponarodela in marsikdo ne ve, da je avtor glasbe in besedila ustanovitelj ansambla Štirje kovači Franc Šegovc. Za Franca pravijo, da je neuničljiv. Že 65 let je duša in srce kvinteta, ki je na Slovenskem znan tako kot Avseniki ali Slaki. Posebej privrženi so mu Korošci, zato je ansambel v Pokrajinskem muzeju v Slovenj Gradcu dobil spomisko sobo, v pripravi pa je samostojni muzej. Štirje kovači veljajo za najstarejši slovenski narodno zabavni ansambel.

A Vendégem című adásban Vay Adelma írónőről, spiritiszta médiumról láthatnak portrét.

V oddaji Moj gost si lahko ogledate portret pisateljice in spiritističnega medija Adelme Vay de Vaya.

24. festival narodno-zabavne glasbe Slovenije vokalno-instrumentalnih skupin z diatonično harmoniko ter dvo in večglasnim petjem "VURBERK 2015" je potekal v soboto, 20. junij 2015 v Športni dvorani Starše. V dveh delih boste slišali 28 novih narodno-zabavnih melodij. Za nagrade in atraktivne skulpture zmaja so se potegovali ansambel
POTEP, Krško, skupina IBER, Krška vas, ansambel ŠMENT, Otočec, skupina ARTISTI, Vuhred, ansambel BRKINSKI TRIO, Brkini, ansambel ŠALJIVCI, Limbuš, ansambel SREČKA ZORKA Z AVTOŠTOPARJI, Poljčane, ansambel VRH, Mozirje, ansambel AZALEA, Gabrje, ansambel ZADETEK, Pesnica pri Mariboru, ansambel PETAN, Novo mesto, ansambel NAPEV, Slovenj Gradec, ansambel ŽARGON, Središče ob Dravi in ansambel GLAS, Zreče. Festival je povezoval JOŽE MIKEC. Za scenarij je bil odgovoren FRANCI PODBREŽNIK. V času štetja glasov gledalcev in dela žirije bo nastopil ansambel NOVI SPOMINI, ki je bil nagrajenec tega in številnih drugih festivalov. Vabljeni k ogledu!

Tele M je osrednja dnevna aktualno-informativna oddaja regionalnega programa Televizije Maribor, v kateri poročajo, v pogovorih z gosti, z živimi vklopi s terena, in v povezavi z dopisništvi obravnavajo aktualne teme, ki še posebej zanimajo gledalce v severovzhodni Sloveniji. Vabljeni k ogledu.

Sirota deklica hodi skozi gozd, kjer jo neke noči nagovori gozdni duh. Vodi jo na goro, na kateri prebiva krokar. Ta je nanjo čakal dolga leta, da bi se skupaj odpravila po svetu in ljudem pripovedovala o ljubezni in sočutju ter spoštovanju do planeta.

Amari živi na čudoviti kmetiji in nas prijazno vabi, da spoznamo njeno živalsko druščino. Zna več živalskih jezikov. S pujski se na primer pogovarja v pujščini, s kozicami pa kar v meketaškem jeziku. Kako skrbi za svoje prijateljice živali in katera izmed njih se najraje crklja? Pridružimo se Amari in skočimo v Studio Kriškraš! Tudi Lovro, Borček in Šviga se že pripravljajo na kmečka opravila.

Z ogledom DNEVNIKA si vsak dan v letu zagotovite učinkovit dnevni pregled dogodkov doma in po svetu oz. enourni odmerek informacij, ki so jih čez dan zbrali dopisniki in posebni poročevalci iz svetovnih prestolnic, dopisniki iz vse Slovenije ter novinarji uredništev notranjepolitičnih in gospodarskih, zunanjepolitičnih, športnih in kulturnih oddaj.

Oddaja Slovenska kronika vsak dan predstavi najpomembnejše dogodke in zgodbe iz slovenskih krajev. Poudarek je na človeških zgodbah, okoljskih in socialnih temah, dnevnem utripu podeželja in mest. Še posebej smo pozorni na pozitivne primere, ki jim namenjamo prostor v čisto vsaki oddaji.

Osrednja dnevnoinformativna oddaja je namenjena med drugim tudi najaktualnejšim dogodkom dne, rezultatom, izjavam in ozadjem s posameznih tekmovanj doma in v tujini.

Spremljajte aktualno vremensko napoved z opozorili in zanimivimi informacijami vsak dan v sklopu informativnih oddaj.

Oddaja »Rojaki« je most med domovino in Slovenci, ki živijo zunaj njenih meja. Pesem, literatura, folklora in številne druge oblike izražanja ohranjajo živo slovensko besedo in tradicijo. Slovenstvo živi naprej tudi po zaslugi novih gospodarskih povezovanj, raziskovalnih in turističnih pobud ter izjemnih posameznikov, ki bogatijo naš skupen prostor. Vse to so Rojaki, spoznajte jih skupaj z nami.

Projekt Poletna noč je vsakoletna gala glasbena prireditev, ki v enem večeru združi izjemne slovenske glasbenike. Je poklon zlati dobi slovenske popevke ter ustvarjalcem glasbe, ki je nastala v šestdesetih in sedemdesetih letih prejšnjega stoletja. Letošnja Poletna noč je v vsem sijaju prvič zažarela na Ptuju.

Tele M je osrednja dnevna aktualno-informativna oddaja regionalnega programa Televizije Maribor, v kateri poročajo, v pogovorih z gosti, z živimi vklopi s terena, in v povezavi z dopisništvi obravnavajo aktualne teme, ki še posebej zanimajo gledalce v severovzhodni Sloveniji. Vabljeni k ogledu.

A Vendégem című adásban Vay Adelma írónőről, spiritiszta médiumról láthatnak portrét.

V oddaji Moj gost si lahko ogledate portret pisateljice in spiritističnega medija Adelme Vay de Vaya.

Gost tokratnega intervjuja, ob 33-letnici slovenske samostojnosti, je eden največjih poznavalcev naše umetnosti in velik domoljub, akademik dr. Milček Komelj. Gre za izjemno osebnost in dragocenega sopotnika slovenske umetnosti, pa tudi politike, saj je bil dr. Komelj priča prelomnemu dogajanju na Novi reviji, ko so slovenski demokratični intelektualci in kulturniki ključno pripomogli k padcu komunističnega režima in nastanku samostojne Slovenije. Rojen je v Novem mestu, tesno je prijateljeval z znamenitim umetnikom Božidarjem Jakcem, ki ga je povojni režim koval v zvezde, sam pa je bil do socialistične diktature izrazito kritičen. Kot pripoveduje dr. Komelj, se je Jakac norčeval iz vodilnih tovarišev. Mladi Milček, izrazito nadarjen za likovno umetnost in književnost, je že kot najstnik spoznal in portretiral najvidnejše umetnike tistega časa, vključno z Edvardom Kocbekom, Franom Saleškim Finžgarjem in Alojzom Gradnikom. Po študiju umetnostne zgodovine in slavistike je postal zelo uspešen in priljubljen profesor na Oddelku za umetnostno zgodovino Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani. V času razpadanja komunističnega režima v Jugoslaviji je bil, kot rečeno, sopotnik kroga Nove revije. Izjemno ceni prispevek takratnega urednika Nika Grafenauerja, pa prodornost dr. Jožeta Pučnika in drugih, brez katerih se prelom in pot v politično svobodo ne bi zgodila.
Milček Komelj velja za blagega človeka, a hkrati zelo ostrega in prodornega, ko gre za zaščito umetnosti, kulture, slovenstva, demokracije … 10 let, v ključnem obdobju krepitve, je bil predsednik Slovenske matice – ugledne ustanove, ki je še vedno simbolno središče slovenstva. Tu je pustil neizbrisen pečat in skrbel za razvoj Slovenske matice v zavesti, da je slovenstvo, sicer na drugačen način kot prej, ogroženo tudi danes. Akademik Komelj je član evropske in Slovenske akademije znanosti in umetnosti. V pogovoru je slikovito komentiral razmere na SAZU-ju in tudi težnje, da bi okrnili njeno edinstveno vlogo z ustanavljanjem novih različic.
Dr. Komelj je izjemen interpret umetnin; vidi tisto, kar vidimo vsi, in tudi tisto za slikarskim platnom. Zaveda se, da so vrhunske umetnine stebri slovenskega naroda. Njegov zadnji veliki dosežek je monumentalna knjiga Mojstri slovenskega impresionizma, ki je tudi velik podvig Mladinske knjige, s 300 unikatnimi izvodi in kakovostno reprodukcijo Sejalca. Izbor umetnin in njihova genialna interpretacija postavljata dr. Komelja v vrh slovenske umetnostnozgodovinske stroke. Grohar, Jakopič, Jama in Sternen v tej knjigi ne spregovorijo samo kot slikarji, ampak veliko širše, s slovenskim odmevom, ki je pomemben tudi za današnji čas. V pogovoru bo gost nekaj umetnin interpretiral. Podobno kot impresionisti ob svojem času in na svojem področju dr. Komelj vedno znova ceni Slovence, ki so dali svojo energijo za slovenstvo na vseh ravneh, tudi politični.

*****

Infokanal lahko spremljate pred in za rednim programom na TV Maribor. Spremljate lahko vremensko napoved za prihodnje dni.

Prijavite se na e-novice

Prijavite se na e-novice

Neveljaven email naslov