Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ivana Zajc, magistrica slovenistike in primerjalne književnosti, pravi, da jo je študij humanistike opremil s strategijami razumevanja družbe in razmišljanja o njej.
Prvo predavanje Historičnega seminarja Filozofske fakultete je v nekdanjem baru in kadilnici kranjskega deželnega zbora v Ljubljani 19. februarja 1920 izvedel prvi profesor zgodovine na ljubljanski univerzi Ljudmil Hauptmann.
Matej Košir, diplomirani fizioterapevt, pravi, da mu je Zdravstvena fakulteta Univerze v Ljubljani ponudila dobro osnovo za nadaljnje izobraževanje: "Noben faks te ne nauči delati, je pa super, če ti da temelj, na podlagi katerega se lahko učiš naprej."
Benjamin Penič se je za študij na Fakulteti za socialno delo Univerze v Ljubljani odločil zaradi notranjega vzgiba pomagati ljudem in prispevati k ustvarjanju bolj vključujoče družbe z manj predsodki in stigmami.
Doron Hekič, ki je magistriral na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo Univerze v Ljubljani, ugotavlja, da število gradbenih investicij in povpraševanje po gradbenih inženirjih naraščata, interes za študij gradbeništva pa upada.
"Zgodovina univerze se tako giblje nekje med vprašanjem nacionalne identitete in vlogo, ki jo ima pri njenem oblikovanju, ohranjanju in razvoju, med univerzalnostjo znanosti in univerzitetno avtonomijo," meni zgodovinar Božo Repe.
Žan Karničar je že med študijem precej časa namenil praksi na fakulteti in v zasebni veterinarski kliniki, tako da je po diplomi takoj vedel, kje se bo zaposlil. Tudi na splošno diplomanti veterinarske fakultete nimajo težav pri iskanju službe, pravi.
Inženir geologije Luka Serianz meni, da je geologija v Sloveniji podcenjena, kar se kaže tako, "da nas pokličejo takrat, ko je problem že nastal, takrat ko opozarjamo, da se lahko pojavi, pa smo nekako odrinjeni na stranski tir".
Sanja Zupanič, specializantka otroške in mladostniške psihiatrije, pravi, da je že okoli 10 odstotkov diplomantov medicine iz njene generacije zaradi slabih delovnih razmer v slovenskem zdravstvenem sistemu odšlo na delo v tujino.
Veliko se je zgodilo v stoletju, ki ga ima za seboj Filozofska fakulteta v Ljubljani.
Domen Gril pravi, da je študijska izmenjava tako pomembna za krepitev samozavesti in samostojnosti študentov, da bi jo na Fakulteti za upravo Univerze v Ljubljani, kjer je študiral, uvedel kot obvezno že na dodiplomskem študiju.
Specialni in rehabilitacijski pedagogi smo tako iskan kader, da ni izziv poiskati službe po zaključku študija, temveč končati študij, preden služba najde tebe, pravi Živa Jakšić Ivačič.
Nejc Krevs se je za študij na Teološki fakulteti Univerze v Ljubljani odločil zlasti "zaradi široke palete humanističnih znanj, ki jih ponuja fakulteta". Kot pravi, mu širina študija pomaga pri novinarskem poklicu, ki ga opravlja.
Roberto Gržinić, diplomirani inženir navtike, meni, da je največja prednost Fakultete za pomorstvo in promet Univerze v Ljubljani možnost uporabe različnih simulatorjev, ki jih premore fakulteta, pri čemer omenja zlasti navtični simulator.
Bruna Žuber, pravnica z izkušnjami v sodstvu, odvetništvu in zdaj na fakulteti, pozdravlja odločitev Pravne fakultete Univerze v Ljubljani, da oblikuje enovit petletni program študija prava, ki bo kmalu vložen v postopek akreditacije.
Del aktivnih in upokojenih univerzitetnih profesorjev in intelektualcev se je odločil za protest, ker so bili v torek pred slovesno akademijo ob 100-letnici ljubljanske univerze navzoči vojaki.
"S tem svetim trenutkom stopa naš narod v zgodovino, ki je ne izbriše nihče nikoli več," je jezikoslovec Fran Ramovš na današnji dan pred natanko sto leti začel čisto prvo predavanje v okviru na novo ustanovljene Univerze v Ljubljani.
Na območju današnje Slovenije so bili v času habsburške monarhije sprva v uporabi trije različni jezikovni standardi. Prekmurski v ogrski polovici, vzhodnoštajerskega pa so kmalu racionalno poenotili v skupnega novoslovenskega, ker "ni imel smisla".
Matic Može meni, da strojniški poklic v Sloveniji ni toliko cenjen, kot bi moral biti in da si inženirji strojništva zaslužijo podoben ugled, kot ga imajo, denimo, zdravniki in pravniki, saj njihovo delo ni nič manj pomembno.
Diplomantom, ki zaposlitve še niso našli, bi svetovala, naj razmislijo, ali bi si mogoče delovno mesto ustvarili sami. Naj jih ne bo strah razmišljati o samostojni podjetniški poti, pravi Tjaša Božič, politologinja mednarodnih odnosov s FDV-ja.
Neveljaven email naslov