Izvedba letošnjih volitev za državni zbor po besedah predsednika stranke SMS Darka Krajnca ponovno aktualizira vprašanje (ne)enakopravnosti parlamentarnih in neparlamentarnih političnih strank oz. - bolje rečeno - (ne)enakopravnosti vseh list v volilni kampanji.
Moralno odgovornost imajo tako politiki kot uredniki
"Ni naključje, da nekateri mediji neparlamentarne stranke in civilne liste povsem ignorirajo," je prepričan Krajnc. Ob tem je spomnil, da stranka že dalj časa opozarja, da so neparlamentarne stranke že v izhodišču v manj ugodnem položaju. Moralno odgovornost za "diskriminacijo v izhodišču" imajo poleg politikov, ki so tako zakonodajo vzpostavili, tudi uredniki posameznih medijev, ki prilagajajo pravila, zaradi pritiskov centrov moči iz ozadja, je še zapisal v sporočilu za javnost.
Krajnc: Volivci so oškodovani, prevarani
V pismu Krajnc predsednika republike poziva, da se mora kot najvišja moralna avtoriteta oglasiti in odločno vstopiti v tem ključnem času. "Menimo, da so volivci v Republiki Sloveniji oškodovani, prevarani, saj nimajo možnosti enakopravno spoznati vseh volilnih programov in kandidatov ter biti o njih primerno informirani," je še poudaril predsednik SMS-a.
Zato so izrazili potrebo po odpiranju medijskega prostora, predvsem v času volilne kampanje. "Takrat mora biti vsem, ki izpolnijo pogoje in vložijo kandidaturo, omogočeno enakopravno predstavljanje v medijih," je v pismu sklenil Krajnc.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje