Glavna prednost teh pasov se skriva v tem, da se sila, ki nastane ob trčenju, petkrat bolje porazdeli po telesu, kot pa to velja za silo pri uporabi konvencionalnih varnostnih pasov. Za zdaj so napihljive pasove razvili za zadnje sedeže, z njihovo uporabo pa naj bi se predvsem zmanjšale možnosti za kritične poškodbe glave, prsnega koša in vratu. Snovalci so imeli pri tem v mislih skupine, ki so v prometnih nesrečah še posebej ogrožene – starejši ljudje in otroci.
Pasovi se v primeru trka v 40 milisekundah prek posebnega ventila napolnijo s hladnim plinom, ki je pod visokim pritiskom shranjen v posebni plinski komori. Princip delovanja je tako drugačen kot pri zračnih blazinah, ki se sprostijo zaradi toplotne kemične reakcije. Tisti, ki so nove pasove že preizkusili, pravijo, da so celo udobnejši kot običajni, zaradi večje površine pa potnika tudi "prisilijo", da sedi bolj zravnano. Pasovi naj bi bili povsem skladni tudi z vsemi otroškimi sedeži.
Pri Fordu pravijo, da bodo nove pasove začeli v avtomobile vgrajevati prihodnje leto, ko se začne serijska proizvodnja nove generacije SUV-ja explorerja, prepričani pa so, da bodo čez čas napihljive pasove vgrajevali v vse svoje modele.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje