Leta 2005 na Myspaceu sestavljeni Chinawoman je umetniški projekt kanadske režiserke ruskih korenin, ki sta se ji pridružila še Robin Thomson na bobnih in Diego Ferri na baritonski kitari, skupaj pa zadnji dve leti delujejo in ustvarjajo v Berlinu.
Gurevicheva je v domačem okolju sproducirane "Lo-Fi Pop" posnetke objavljala na spletu, v živo pa jih preigravala na številnih manjših koncertih po Vzhodni Evropi, kjer so jo vzeli za svojo. "Ganljivo je, lep je občutek, da imam nekaj za ponuditi tem deželam in da vidim, da naleti moja glasba na enak odziv pri mojih vrstnikih tam, čeprav sem bila rojena in sem odraščala v Kanadi," je povedala Gurevicheva, ki ima oba starša Rusa.
Ruska romanca
To se odraža tudi v njeni glasbi, v kateri so vplivi Rusije in vzhodne Evrope precej opazni. S termini, kot sta "ruska romanca" in "temačni romantični europop", označujejo njen slog.
Sama pravi, da pri navezovanju na Rusijo ne gre toliko za spomine, kot za glasbo, slog humorja in obstoječo kulturo ruskih priseljencev v Torontu, kjer je med odraščanjem poslušala veliko avtorjev evropske in ruske glasbe 70. let. "Prav gotovo sem prevzela stopnjevanje akordov, slog melodij in neko vsesplošno pompoznost, pa tudi željo po izražanju stvari na sentimentalen in tragikomičen način, temačen in vesel hkrati," je povedala v intervjuju za Same Love Music.
Primerjajo jo z velikani, kot so Leonard Cohen in dekadentna Nico, pa tudi z deli starejših sovjetskih zvezdnic, Edith Piaf in zgodnjo Allo Pugačevo, njen možat, močan glas pa marsikoga spomni na Tanito Tikaram.
V Kino Šiška bo Chinawoman predstavljala material z obeh svojih albumov, tako prvenec Party Girl (2007) kot tudi Show Me The Face (2010). Koncert se začne ob 21.00.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje