Osrednje festivalsko dogajanje bo potekalo v Centru Rog, kjer bodo razstavo Energija/Energy odprli danes ob 19. uri, na ogled pa bo do 19. aprila.
Na zadnji dan bodo številni razstavni kosi slovenskih oblikovalk in oblikovalcev tudi naprodaj.
Postavitev so pripravili Dalija Sega, Olga Košica, Metka Mikuletič in Rok Marinšek ter raziskuje ustvarjalno moč in preobrazbo, ki ju sodobni oblikovalci nakita izražajo skozi raznolike materiale, forme in koncepte. "Ogrlica iz sipinih kosti simbolizira surovo moč narave in nenaden navdih. Zlata strela predstavlja višji smisel dogodkov v življenju," je ob tem povedala Sega, ki poudarja, da sodobni nakit ni le dekorativen predmet, temveč nosilec zgodb, energije in simbolike.
Na razstavi sodelujejo izbrani slovenski in mednarodni oblikovalci ter tri ugledne mednarodne institucije: Les Brucelles iz Belgije s prepoznavnim izborom belgijskih ustvarjalcev, ki postavljajo nove smernice v sodobnem oblikovanju, Romanian Jewellery Week iz Romunije s kolekcijami, ki prepletajo tradicijo in inovacijo, ter šola nakita z Birmingham City University v Veliki Britaniji, ki velja za največjo evropsko šolo za oblikovanje nakita. Predstavila se bo s študentskimi deli.
Pomemben del tedna bo tudi razstava Zlatarne Celje, ki so jo postavili v izložbo laboratorija za nakit in je vidna tudi s Petkovškovega nabrežja. V luči bogate, več kot 180-letne zgodovine bo razkrila umetnost oblikovanja nakita od prvih skic na papirju do dovršenih zlatih mojstrovin, ki združujejo tradicijo, znanje in sodobno estetiko, so sporočili iz Roga, ki je koproducent festivala.
Tednu nakita so se pridružili še galerija Drat v Izoli, Koroški pokrajinski muzej v Slovenj Gradcu, galerija E2RD v Mariboru in šolski center v Rogaški Slatini.
Zadnji dan bodo v ljubljanskem hotelu Grand Plaza razglasili najboljše slovenske in mednarodne ustvarjalce.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje