V okviru tradicionalne akcije so izbirali najbolj gostoljubne in turistično najprivlačnejše slovenske kraje, ki so jim v Laškem, kjer potekajo Dnevi slovenskega turizma, podelili zlate, srebrne in bronaste znake gostoljubnosti po oceni strokovne komisije. Podelili so tudi zelene znake gostoljubnosti, ki so jih prejeli tisti kraji iz vseh devetih kategorij, ki so na spletnem glasovanju prejeli največ glasov.
"V preteklih letih smo na srečo ugotovili, da so slovenski kraji vsi po vrsti bolj kot urejeni, zato smo se letos še bolj osredotočili na turistično ponudbo in gostoljubnost," je pojasnil predsednik TZS-ja Dominik S. Černjak.
Dodal je, da v Sloveniji izstopamo po dveh zelo pomembnih vrednotah – petzvezdnični naravi in petzvezdničnih ljudeh. "Pri petzvezdični naravi stremimo k temu, da bi iz trajnostne in zelene destinacije postali zdravilna destinacija, pri petzvezdičnih ljudeh pa smo iskali pristno slovensko gostoljubnost," je zapisal. Glavna ugotovitev je, da je slovenska gostoljubnost pestra, tako kot je pestra naša dežela z vso kulturo in raznolikostjo.
Srebni znak gostoljubnosti je med naj turističnimi kraji dobila Ljubljana, bronastega pa Podčetrtek.
Med prepoznavnimi turističnimi kraji so znake prejeli Celje, Velenje in Slovenj Gradec, med vzhajajočimi turističnimi kraji Ribnica, Sveti Jurij ob Ščavnici in Šmarje pri Jelšah, med skritimi turističnimi kraji pa Dobrovnik, Trbovlje in Črna na Koroškem.
Naj zgodovinska jedra: Koper, Stara Fužina, Staro Velenje
V kategoriji zgodovinska jedra so podelili tri zlate znake gostoljubnosti, in sicer Kopru, Stari Fužini in Staremu Velenju, ter kot posebno priznanje zeleni znak gostoljubnosti Stanjevcem in Vipavskemu Križu.
Preostale kategorije so bile še izletniške točke (Rogla – park Mašinžaga, park vojaške zgodovine Pivka in Malečnik), kampi (Šobec, Danica Bohinj in Plana), glampingi (Wine paradise Marezige, Gozdna vasica Theodosius in Slovenia eco resort) ter tematske poti (Pot kulturne dediščine Žirovnica, Pot Srečno in Velikani Istre).
Častna pokroviteljica dogodka je bila predsednica republike Nataša Pirc Musar, ki je prireditev označila za "enega najpomembnejših srečanj slovenskega turizma, turističnih društev, številnih prostovoljcev v turizmu in lokalnih skupnosti". TZS se zaveda pomena vključenosti mladih v turizem in s številnimi odličnimi projekti in pobudami gradi zdravo osnovo za prihodnje akterje slovenskega turizma, je dejala.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje