"Trenutno ne obratuje še nobeno slovensko smučišče, če pa se bodo dolgoročne vremenske napovedi uresničile, bi lahko bil ponekod začetek smučarske sezone že na začetku decembra," pravi predsednik Združenja slovenskih žičničarjev Srečko Jesenšek. "Vse je tako odvisno od vremena, so pa vsa večja in tudi večina manjših slovenskih smučišč opremljena s sistemi za zasneževanje, tako da sam sneg ni več težava. Tudi vode, potrebne za zasneževanje, je letos po vseh padavinah verjetno dovolj," dodaja.
Potem ko so lani nekatera smučišča uvedla enotno smučarsko vozovnico, Kope pa so se pohvalile z novo štirisedežnico, letos večjih novosti na smučiščih ni. So pa na Golteh bogatejši za deskarski park, nočno sankališče ter poligon za ledno plezanje in nočno spuščanje po jekleni vrvi, na Rogli pa so uredili novo smučarsko progo.
Pozdravljajo dvotedenske počitnice
Jesenšek lansko smučarsko sezono ocenjuje kot povprečno, pri čemer so bile razlike med smučišči v vzhodni in zahodni Sloveniji. Medtem ko so smučišča v vzhodni Sloveniji imela kar nekaj težav z vremenom in snežnimi razmerami, je bilo stanje na zahodu nekoliko boljše. Dejstvo pa je, da imajo slovenski smučarski centri za seboj tri nekoliko slabše zime, kar se pozna v finančnem položaju slovenskih žičničarjev, ki je po Jesenškovih besedah trenutno "kar precej težak".
Sicer pa žičničarji pozdravljajo vnovično uvedbo dvotedenskih zimskih počitnic za šolarje, saj se jim je vmesna združitev počitnic na en teden poznala pri prihodkih, tako kot tudi drugim turističnim ponudnikom.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje