Planinski vestnik, najstarejša še izhajajoča slovenska revija, ki jo izdaja Planinska zveza Slovenije, ohranja vsebine, povezane s planinstvom, z alpinizmom, v zadnjem času pa tudi z novimi dejavnostmi na prostem.
V središču so po besedah urednika Vladimirja Habjana vedno zgodbe, ki jih cenijo tudi zvesti bralci. "Poskušamo najti ljudi, ki imajo dobre zgodbe in delijo, kaj so doživeli. Planinstvo ni samo telesno, športno, rekreativno dogajanje, ampak je tudi duhovno, tisto, ki nas bogati," je za Radio Prvi povedal Habjan, ki revijo ureja že 24. leto.
"Danes je Planinski vestnik popolnoma primerljiv z vso tovrstno svetovno literaturo," je povedal Dušan Škodič, član uredniškega odbora, urednik za zgodovino, in dodal, da je to veljalo že na začetku, leta 1895, četudi revija ni stara toliko, kot recimo najstarejši Alpine Journal iz Londona, kjer so planinsko društvo ustvarili prej kot v Sloveniji.
"Sta primerljiva. Glavni cilj revij v tistem začetnem času je bilo seznanjati članstvo s svojimi namerami, delom, – papir je bil takrat edini medij," je še pojasnil Škodič.
V 130 letih je izšlo 125 letnikov revije. V času prve svetovne vojne revija ni izhajala, med drugo svetovno vojno pa okrnjeno. Zdaj na leto izide 11 številk. S februarsko bo Planinski vestnik poleg tiskane izdaje dostopen tudi kot e-revija.
Jeseni bo predvidoma na ogled tudi dokumentarni film o Planinskem vestniku – avtorja sta Mojca Volkar Trobevšek in Andrej Podbevšek, produkcijo drži v rokah #Najs produkcija.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje