Cijini analitiki so to sklenili po fonetični analizi njegovega govora iz leta 1977. Ugotovili so, da je govoril v srbohrvaškem jeziku, ki naj bi bil njegov "materni" jezik, a s tujim naglasom. Najverjetneje ruskim ali poljskim, nikakor pa ni mogel biti Jugoslovan, so še ugotovili.
V izčrpnem dokumentu še piše, da se samoglasnik i v srbohrvaščini po mehkih in trdih soglasnikih izgovarja enako, medtem ko bi osebe ruskega in poljskega rodu ''i'' izgovorile kot mehki ''n''.
Preveč uspešno reševal spore
Da je tujec, po mnenju Cie potrjuje tudi to, da je zelo nepristransko in uspešno reševal spore in težave med etičnimi skupinami v Jugoslaviji.
Avtorji analize še dodajajo, da bi kakršna koli nadaljnja raziskava Titove identitete služila izključno v akademske namene.
Josip Broz - Tito se je na oblast povzpel po drugi svetovni vojni in ostal predsednik Jugoslavije do svoje smrti leta 1980. V Kumrovcu na Hrvaškem rojen politični veljak je bil sicer po očetovi strani Hrvat, po materini pa Slovenec.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje