
Čeprav je Trumpova administracija medtem uvedbo carin (za Heardov otok in otočje McDonald bi veljale 10-odstotne) zamrznila, pa je nevladna organizacija Penguins International izkoristila nepričakovano promocijo, ki so je bili deležni avstralski otoki, na katerih živijo le pingvini.
Najprej se je na družbenih omrežjih pojavil ključnik #PingviniProtiTrumpu (#PenguinsAgainstTrump), nato pa še istoimenski profil, prek katerega "pingvini", ki "obožujejo ribe in sovražijo fašiste" ter "ne razumejo, zakaj so tarča carin", širni svet seznanjajo s koraki upora proti Trumpu in carinam.
Zdaj pa so napovedali še "protestni pingvinji marš", s katerim nameravajo Trumpu sporočiti, kaj si o njem mislijo.
No, v resnici gre "zgolj" za letno selitev pingvinov z obale proti območjem, kjer ti običajno gnezdijo, kar bodo v organizaciji Penguins International neposredno prenašali – predvsem zato, da opozorijo na težave te živalske vrste.
"Divji pingvini, na primer tisti, ki naseljujejo Heardov otok in otočje McDonald, so pred precej hujšo grožnjo, kot pa jo predstavljajo Trumpove carine. Danes je devet od 18 vrst pingvinov, ki še obstajajo, bodisi na seznamu ogroženih bodisi na seznamu kritično ogroženih," je po poročanju Euronewsa opozoril izvršni direktor neprofitne organizacije David Shutt.
"Hvaležni smo, da lahko izkoristimo to nepričakovano pozornost, posvečeno antarktičnim pingvinom, in osvetlimo celotno problematiko, s katero se spoprijema ta živalska vrsta. Poročanje lahko tako pomeni tudi priložnost, da jih zaščitimo in storimo nekaj dobrega za naš planet," je še dejal.
Kot smo že poročali, je bila odločitev Donalda Trumpa, da uvede carine tudi za Heardov otok in otočje McDonald, ki spadata pod Avstralijo, a veljata za eno najbolj odmaknjenih območij na svetu, tarča precejšnjega posmeha. Gre namreč za popolnoma neposeljeni območji, menda naj bi človeška noga na to kopno zadnjič stopila pred skoraj desetimi leti. Ozemlje je prekrito z ledeniki, edini "prebivalci" pa so pingvini. Do otokov je mogoče priti le z ladjo iz Pertha, ki leži 4000 kilometrov stran, pot pa traja 14 dni.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje