Eugenio Selman Husein, vodja ekipe zdravnikov in drugega medicinskega osebja, ki skrbi za bradatega predsednika, je odločno zanikal, da Castro boleha za Parkinsonovo boleznijo.
Z zdravnikom pa se ne strinja ameriška Cia, ki je trdno prepričana, da Castro trpi zaradi Parkinsonove bolezni in da še zdaleč ni tako zdrav, kot bi radi svet prepričali njegovi zdravniki in kubanske oblasti.
"Vsak dan se spomnijo nekaj novega. Če bi imel naš Fidel le desetino vseh zdravstvenih težav, ki mu jih pripisuje Cia, bi bil že zdavnaj pod rušo. Prepričan sem, da bo upihnil 140 svečk," je Kubancem obljubil Selman Husein. Fidel Castro se je zaradi zdravja kajenju ljubljenih cigar odrekel že leta 1986.
Predsednikovo zdravje ni več tabu
Castrovo zdravje je bilo na komunistični Kubi dolgo časa tabu, že nekaj let pa Kubanci "lahko" razpravljajo o počutju svojega dolgoletnega voditelja. Leta 2001 je Castro omedlel v javnosti, leta 2004 pa mu je ravno tako v javnosti spodrsnilo, njegov padec pa so posnele televizijske kamere. Castro je bil takrat primoran pojasniti, kaj se je zgodilo, svet pa se je takoj začel spraševati, kaj bo s komunistično trdnjavo v Karibskem morju po Fidelovi smrti.
Kubanci pa se že sprašujejo, kako bodo slavili avgusta letos. 13. avgusta bo namreč njihov priljubljeni, a hkrati tudi osovraženi predsednik dopolnil 80 let. Oblast na Kubi je Castro prevzel leta 1959, že od prvega dne pa je velik trn v peti ZDA.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje