Ni jasno, zakaj oziroma kako je slon začel posnemati človeški govor, biologa z dunajske univerze Angela Stoeger in Tecumseh Fitch pa sta v raziskavi, ki je objavljena v reviji Current Biology, zapisala, da gre verjetno za posledice, ki jih je Košik doživel v svoji mladosti. Košik je bil namreč edini slon v živalskem vrtu Everland v Južni Koreji kar pet let v svoji mladosti, tako da je imel stik le z ljudmi, druženje z njimi pa naj bi vplivalo na njegovo sposobnost govorjenja.
"Menimo, da je Košik začel prilagajati svojo vokalizacijo človeškim kolegom, saj je želel okrepiti socialno povezanost z njimi, kar se kaže tudi v nekaterih drugih vokalno-učečih se vrstah, tudi med različnimi vrstami," je pojasnila Stoegerjeva.
Košik je prišel na naslovnice s svojim talentom že pred nekaj leti, v živalski vrt pa je romalo veliko število turistov ravno zaradi tega, da bi slišali govorečega slona. Raziskovalci so šele pred kratkim raziskali zadevo, izsledki pa so pokazali, da slon resnično zna izgovoriti nekaj korejskih besed. Ne obstaja pa dokaz, da Košik tudi razume pomen besed, ki jih izgovarja.
Predhodne raziskave so pokazale, da sloni lahko oponašajo zvok tovornjakov, neki slon v živalskem vrtu v Kazahstanu pa naj bi znal izgovarjati ruske in kazahstanske besede. Zadeva ni bila nikoli znanstveno preverjena.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje