Ustavitev letalskega prometa je prekrižala načrte številnim evropskim popotnikom, med katerimi so številni študentje, ki so študirali v tujini. Med njimi je bil tudi Kleon Papadimitriou, ki ga je karantena prikovala v Aberdeenu na Škotskem.

"Zavedel sem se, da bom naslednjih nekaj mesecev verjetno moral preživeti na Škotskem, osamljen v karanteni. Takrat se mi je porodila ideja, da lahko domov pridem tudi na druge načine." Kleon se je odločil, da bo pot domov, dolgo več kot 3500 kilometrov, premagal na kolesu.

Od severa do juga

Za vrnitev domov je moral najprej prečkati Veliko Britanijo, nato pa je z ladjo prečkal Rokavski preliv in se izkrcal na Nizozemskem. Od tam se je odpravil v Nemčijo, kjer je velik del poti opravil ob reki Ren. Iz Bavarske je prek Avstrije prispel v Italijo in nato ob vzhodni Italijanski obali prikolesaril do juga Apeninskega polotoka, kjer ga je trajekt pripeljal v domačo Grčijo.

Vsak dan je prekolesaril med 60 in 120 kilometri, največji izziv pa je bilo pogosto iskanje prenočišča. Najpogosteje je prenočil kar v svojem malem šotoru v gozdovih in na travnikih. Tu in tam je navezal stik tudi z domačini, ki so mu ponudili prenočišče in topel tuš.

Življenjska izkušnja

Po skoraj 50 dneh mu je podvig uspel in v domačem kraju so ga pričakali domači in številni spremljevalci njegovega podviga. Ti so Kleona začeli spremljati po družbenih omrežjih, kjer je redno objavljal slike in zgodbe s svojega potovanja.

"Šele zdaj se pravzaprav zavedam, kako velik podvig je bil to. Veliko sem se naučil o sebi in o svojih mejah," je po končani kolesarski poti povedal Kleon in dodal, da upa, da bo njegova kolesarska pot navdihnila še koga, da stori nekaj, kar je zunaj njegovega območja ugodja.