Zakonca Sandživ in Sadhana Prasad sta v domačem mestu Haridvar v zvezni državi Utarahand vložila tožbo proti sinu in njegovi ženi, s katero zahtevata 50 milijonov rupij (620.000 evrov) odškodnine, saj sta nad potomcem in snaho globoko razočarana, poročajo indijski mediji.
Kot sta navedla v tožbi, sta storila vse, da bi sinu omogočila čim boljše življenje – plačala sta njegovo šolanje za pilota. Ko je spoznal bodočo ženo, sta jima plačala razkošno svatbo v petzvezdičnem hotelu in medene tedne na Tajskem, vzela sta posojilo, da sta mlademu paru kupila hišo in 60.000 evrov vreden avtomobil prestižne znamke ...
A sin in snaha nista pokazala niti kančka hvaležnosti. Še huje! V vmesnem času sta se zaradi službenih obveznosti odselila vsak v svoj kraj in pretrgala vse stike z njegovimi starši. "Najin sin in snaha zdaj živita vsak v svojem mestu zaradi svojih služb, kar nama povzroča izjemno bolečino. S snaho sva ravnala kot s hčerko, a naju kljub temu le redko obišče," sta potožila za The Times of India.
Otrok bi "omilil njuno bolečino"
Bolj kot finančno odškodnino si sicer želita, da bi ju sin in snaha osrečila z vnukom ali vnukinjo, na katerega oz. katero zaman čakata že šest let. Otrok bi, sta zapisala v tožbi, omilil njuno bolečino. "Če bi vsaj imela vnuka, s katerim bi lahko preživljala čas, bi bila najina bolečina znosnejša," sta prepričana. Snahi sta ob tem (v izjavi za časopis) ponudila, da lahko onadva skrbita za otrokovo vzgojo, če sama zaradi službenih obveznosti za to ne bi našla časa.
Njun odvetnik AK Srivastava je ob tem za indijsko tiskovno agencijo ANI dejal, da primer "ponazarja stanje indijske družbe". "Vlagamo v svoje otroke, jim damo osnovo za dobro službo v dobrem podjetju, a ne dobimo ničesar v zameno. Otroci bi morali poskrbeti za osnovne finančne potrebe svojih staršev," je še dodal.
V preteklosti je veljalo, da v indijskih družinah vsaj eden od sinov ostane doma, njegova žena pa ob rojevanju in vzgoji otrok skrbi še za njegove (ostarele) starše. A zadnja desetletja se to tudi v Indiji spreminja, mnogi mladi nimajo otrok, veliko pa jih raje kot pri starših živi na svojem, indijske medije še povzema nemška tiskovna agencija DPA.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje