Zelo priljubljeni izzivi uživanja zelo pekoče hrane bi lahko povzročili "resne škodljive učinke za zdravje", sporočilo agencije navaja DPA. "V preteklosti so bili večkrat opisani primeri neželenih učinkov, kot so draženje sluznice, slabost, bruhanje in visok krvni tlak," dodajajo.
BfR še posebej svari pred predrznimi tekmovanji, kjer se uživajo najbolj pekoče omake ali pekoče paprike: "V tem primeru so mogoči hudi škodljivi učinki za zdravje, ki so lahko smrtno nevarni." Agencijo še posebej skrbi "izziv pekočega čipsa", ki kroži po družbenih omrežjih in vključuje uživanje koruznega čipsa, začinjenega z domnevno najbolj pekočo vrsto čilija na svetu – carolino reaper.
Na spletu so objavljeni številni videoposnetki ljudi, ki sodelujejo v izzivu, vključno z otroki in najstniki. Avgusta je več petošolcev v zahodni Nemčiji potrebovalo zdravniško pomoč zaradi bolečin v želodcu in razdraženosti kože ter dihal po sodelovanju v izzivu. Z inštituta so sporočili, da pekoč okus povzroča kemična spojina kapsaicin, ki v naravi živali odvrača od uživanja plodov. Povprečna odrasla oseba lahko brez težav zaužije največ pet miligramov kapsaicina na kilogram telesne teže.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje