"Če sem iskren, je neprijetno govoriti o tem, a žal je bilo tako," je povedal Putin.
Putin je že večkrat označil razpad Sovjetske zveze za tragedijo, manj pa je znano, kaj vse je moral početi zaradi osebnih finančnih težav v tistem obdobju. Velika gospodarska kriza, ki jo je sprožil propad države, je številne Ruse prisilila k iskanju dodatnih načinov zaslužka.
Zaradi krize je bilo tedaj tudi popolnoma normalno, da so taksije vozili ljudje iz vseh slojev – med njimi tudi zdajšnji ruski predsednik. Dokumentarni film Novejša zgodovina Rusije je britanski BBC zavrtel v nedeljo.
Putin je sicer v nemirna 90. leta vstopil kot agent nekdanje sovjetske obveščevalne službe KGB, ki pa jo je zapustil že leta 1991 po avgustovskem državnem udaru proti zadnjemu sovjetskemu voditelju Mihailu Gorbačovu. Zatem je delal v uradu župana Sankt Peterburga Anatolija Sobčaka.
V tem obdobju so bili taksiji v Rusiji redkost in številni so si s prevozom tujcev pomagali, da so lahko preživeli skozi mesec. Nekateri so za taksije uporabljali celo reševalna vozila in druga delovna vozila. Zdelo se je, da je vsak Rus delal na črno kot bombolia, kot so klicali neuradne taksiste.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje