Na to obdobje spominja razstava v Muzeju narodne osvoboditve. Da pa tekstilstvo v mestu ob Dravi ne bi zamrlo, je muzej v preteklih dneh v sodelovanju z Društvom Hiša pripravil tudi dneve odprtih vrat mariborskih tekstilnih šol.
Večina mariborskih osnovno- in srednješolcev ne pozna več nekdanje cvetoče tekstilne industrije v mestu. Še več, številni sploh ne vedo, da v mestu obstaja možnost izobraževanja na področju tekstilstva. Dan odprtih vrat je zato bil kot naročen.
"Imam drugače izbran faks, ampak zdaj pa sem prišla sem, pa sem malo tako ... mogoče pa jaz pridem sem," je povedala ena izmed dijakinj.
Mladi, ki se izobražujejo na področju tekstilstva, v njem vidijo velike priložnosti. Manj sicer v razvoju tekstilij, več v oblikovanju.
Čeprav zanimanja za študij tekstilstva v Mariboru ni veliko, pa se njihovi diplomanti brez težav zaposlijo.
"Več kot polovica jih najde zaposlitev v tekstilni panogi, kar veliko pa se jih zaposli kot samostojni podjetniki," je povedala Bojana Vončina, vodja Katedre za tekstilno oblikovanje in materiale.
To gre pripisati predvsem znanju s področja inženirskega oblikovanja z ogromno osnovami o materialih samih, o kemiji in mehanskih lastnostih materialov, kar si pridobijo v času študija.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje