In priseljenci, ki so v severno Ameriko prišli iz Evrope, so posnemali Indijance.
Začeli so izdelovati žvečilne gumije iz smole in čebeljega voska. Leta 1848 je na severovzhodu ZDA John B. Curtis izdelal prvi žvečilni gumi, ki je bil namenjen prodaji. Imel je zapleteno in dolgo ime - The State of Maine Pure Spruce Gum. Že dve leti kasneje je Curtis začel prodajati "parafinske" žvečilke, ki so postale zelo priljubljene. A Curtis ni bil prvi, ki je patentiral žvečilni gumi. To je leta 1869 storil William Finley Semple. Leta 1871 so patentirali še stroj za izdelavo žvečilnih gumijev, devet let kasneje pa so ugotovili, kako žvečilke med žvečenjem dlje časa obdržijo okus.
Leta 1888 so na postajah newyorške podzemne železnice postavili prve avtomate, ki so kupcem v zameno za kovanec "izstrelili" zavojček žvečilnih gumijev. Tudi to, da žvečilke koristijo zobem in dlesnim, so vedeli že davnega leta 1899, ko je neki lekarnar v New Yorku izdelal žvečilni gumi Dentyne. Družba Wrigley, vodilna proizvajalka žvečilnih gumijev na svetu, je bila ustanovljena 1891 v Chicagu. Najprej so izdelovali milo in pecilni prašek. Vsak, ki je kupil pecilni prašek, pa je zraven dobil tudi žvečilko. In te so kmalu postale tako priljubljene, da so se pri Wrigleyju v večji meri posvetili malim gumijastim sladkorčkom ter še danes prodajajo dva okusa, ki sta nastala že leta 1893.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje