Gantar je ob tem v pogovoru za STA opozoril, da je sanacija vodovoda na onkološkem inštitutu predvsem zahtevno strokovno vprašanje, s katerim se mnogi strokovnjaki ukvarjajo že več let. "Nisem obveščen, v čem naj bi bila pogodba nezakonita. Z razpisom so se ukvarjale strokovne službe ministrstva za zdravje, in upam, da so delo opravile brez nepotrebnih napak," je dejal.
Poudaril je še, da sam pri pripravi razpisa ni sodeloval, nikdar ni niti sprejel nikogar zunaj ministrstva, ki bi se tako ali drugače s to sanacijo ukvarjal. Sicer pa se je razpis vlekel več kot leto dni in "je na koncu podpisal pripravljeno pogodbo", ki so jo predtem podpisale tudi službe ministrstva za zdravje. Gantar je ob tem še opozoril, da je ministrstvo v času, ko ga je vodil, naročilo recenzijo projekta in da so usklajevali nekatere poglede recenzentov.
Neodvisno mnenje glede zakonitosti postopkov
V ponedeljek sta se namreč generalni direktor onkološkega inštituta Janez Remškar in začasni minister za zdravje Karl Erjavec dogovorila, da bodo naročili neodvisno strokovno mnenje, ki bo preverilo zakonitost postopkov in pogodbe za sanacijo vodovoda na inštitutu.
Pogodbo o sanaciji vodovoda so sicer podpisale že vse tri strani - nekdanji minister Gantar, Remškar in izbrani izvajalec Kovinar Kočevje. Zaradi pomislekov onkološkega inštituta o ustreznosti pogodbe, zaradi česar so tudi podali prijavo suma korupcije na specializirano državno tožilstvo, pa se dela še niso začela.
Remškar pravi, da bo odstopil, če se bo izkazalo, da je podpisal nezakonito pogodbo. Ob tem je opozoril, da je pogodbo podpisal tudi Gantar, in je potemtakem enako odgovoren.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje