V poštne nabiralnike so Mariborčani dobili letak avstrijskega nakupovalnega centra v bližini meje, v katerem je vabilo za krvodajalce, ki za darovanje krvi prejmejo denarno nadomestilo za potne stroške in porabljen čas v višini 22 evrov. V Univerzitetnem kliničnem centru Maribor pa pravijo, da je nedopustno pozivati ljudi k darovanju krvi za denar in s tem vplivati na varnost krvi.
"Darujemo, da bi pomagali drugemu"
"Krvodajalstvo je humano dejanje, s katerim zdrav človek daruje del sebe, da bi pomagal drugemu. Zato je treba poudariti pomen krvodajalstva v družbi in oddati zahvalo vsem krvodajalcem in organizatorjem za njihovo solidarnost ter nesebičnost, posebej v današnjih težkih časih," je prepričana predstojnica Centra za transfuzijsko medicino v mariborski bolnišnici Lidija Lokar.
Kljub takim pozivom in propagandi Lokarjeva verjame, da bodo v Mariboru lahko zagotovili zadostno količino varne krvi za svoje bolnike.
Od leta 1953 je v Sloveniji in tudi v večini evropskih držav darovanje krvi prostovoljno, anonimno in brezplačno. Preskrba s krvjo temelji na načelu samozadostnosti, kar pomeni, da zdravstvene ustanove zberejo dovolj krvi za zagotavljanje ustrezne in nemotene preskrbe s krvjo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje