AstraZeneca cepivo AZD1222 razvija v sodelovanju z Univerzo Oxford. V torek so zaradi bolezni pri enem izmed sodelujočih prostovoljcev testiranja prekinili in pojasnili, da gre za rutinsko ravnanje v primeru razvoja nepojasnjene bolezni.
Britanski regulatorni organ za zdravila MHRA je nato preveril varnost preizkusov in dovolil nadaljevanje testiranj. Podjetje ob tem zagotavlja, da so zavezani varnosti prostovoljcev in k najvišjim standardom njihove obravnave.
Podrobnosti o bolniku, ki je poročal o neželenih učinkih, niso posredovali. Na Univerzi Oxford pa so dodali, da je pri tako obsežnih testiranjih pričakovati, da bo nekaterim udeležencem po cepivu postalo slabo.
AstraZeneca cepivo v ZDA testira na okoli 30.000 prostovoljcih, v manjših skupinah pa ga preizkušajo tudi v Braziliji in drugje po Južni Ameriki.
Trenutno je v fazi preizkušanja na ljudeh devet cepiv proti covidu-19. Evropska unija je prav s podjetjem AstraZeneca sklenila tržno zavezo za nakup 300 milijonov odmerkov cepiva, ko bo to varno in učinkovito, pozneje pa bodo lahko dokupili še 100 milijonov odmerkov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje